Tajemnica Parku 12C rozwiązana

W sobotę – 25 sierpnia br. – zabrzański Park 12C stał się prawdziwym polem do popisu dla małych detektywów.

Plenerowa impreza „Tajemnica Parku 12C”, zorganizowana przez naszą bibliotekę we współpracy z Muzeum Górnictwa Węglowego, mimo dość kiepskiej tego dnia pogody udała się znakomicie. W czasie gry terenowej dzieci z zapałem rozwiązywały liczne zagadki. Miały też okazję dowiedzieć się, co takiego kopalniany szczurek porwał górnikom. Na detektywistycznych warsztatach z Lassem i Mają ćwiczyły swoją spostrzegawczość i umiejętność logicznego myślenia, a także słuchały fragmentów książek Martina Widmarka – autora cyklu „Biuro detektywistyczne Lassego i Mai”.

Nie był to koniec atrakcji – Park 12C odwiedziło bowiem dwoje znakomitych pisarzy, autorów książek dla dzieci. Renata Piątkowska opowiadała o swojej powieści „Biuro detektywistyczne 'Dziurka od Klucza'”. To spotkanie odbyło się w nietypowej scenerii, bo w podziemiach kopalni. Drugim autorem był Mikołaj Marcela, który niedawno wydał książkę „Best Seler i zagadka zaginionych warzyw” – jak sam mówi – pierwszy wegetariański kryminał dla dzieci. Nawet najbardziej nieprzekonani do jarzyn uczestnicy tego spotkania musieli po nim je po prostu pokochać!