Kryminał wychodzi z podziemi!

Spotkanie autorskie z Marcinem Melonem i Wojciechem Bauerem zainauguruje projekt „Kryminalne zagadki Śląska” realizowany przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Zabrzu.

Wybór miejsca, czyli Kopalni „Guido”, poziom 320, nie jest przypadkowy – sceneria podziemia doskonale wkomponowuje się w twórczość zaproszonych pisarzy. Zarówno w książkach Marcina Melona, jak i Wojciecha Bauera znajdziemy sporo odniesień do tradycyjnej kultury i obyczajowości górniczej. Marcin Melon jest autorem cyklu kryminalnego o przygodach komisarza Joachima Hanusika, a Wojciech Bauer w 2016 r. wydał thriller kryminalny „Pora chudych myszy”, w którym oprócz niecodziennej scenografii kopalni mamy też elementy śląskiej gwary.

Spotkanie poprowadzi dziennikarz radiowy i telewizyjny Mirosław Riedel.

Ze względu na specyfikę spotkania organizatorzy proszą o potwierdzenie udziału do 3 września 2018 r. – tel. 32/271 42 24 w. 107.

Organizatorzy: Miejska Biblioteka Publiczna im. Jerzego Fusieckiego w Zabrzu, Prokuratura Okręgowa w Gliwicach, Uniwersytet Humanistyczno-Pedagogiczny im. Jana Długosza w Częstochowie.

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury