Z Bytomskiej w świat

Dni Włóczykija to spotkania edukacyjne, których motywem przewodnim są podróże, wędrówki i włóczęgi. Dla najmłodszych bywalców biblioteki jest to znakomita okazja, by poznać kulturę, tradycje i charakterystyczne miejsca najdalszych zakątków świata.

W dniach 18 i 20 czerwca br. do biskupickiej Filii nr 2 MBP w Zabrzu zawitały dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 20 i Przedszkoli Miejskich nr 27 i 3, by wraz z prowadzącymi zajęcia powędrować w odległe strony. Cele podróży: Antarktyda, Afryka i Ameryka Północna. Mali uczestnicy uczyli się tańca pingwina, w Afryce wcielali się w rolę szamanów, a w Ameryce Północnej jako Indianie wędrowali po bezkresnych preriach. W trakcie zabawy, niejako przy okazji, dowiedzieli się sporo o mieszkańcach tych kontynentów, a także poznali zwierzęta i rośliny, które tam występują. Muminkowy Włóczykij – patronujący imprezie – mógłby być dumny z biskupickich „podróżników”.