Ech, ty torbo malowana!

Po tych zajęciach ich uczestniczki poszły z torbami. Dosłownie. A na torbach beboki, Meluzyny, Skarbniki i inne śląskie stworoki.

Warsztaty ozdabiania bawełnianych toreb motywami ze śląskich podań i legend, które odbyły się w czwartek, 21 czerwca br., w Czytelni MBP w Zabrzu, to element projektu „Zabrze jak z bajki” realizowanego w tym roku przez zabrzańską bibliotekę. Warsztaty prowadziła Justyna Ptaszyńska, która niejedną torbę już „zmalowała”. Uczestniczyły w nich bibliotekarki, by nauczyć się techniki wykonywania ozdobnych motywów na bawełnie. Świeżo nabytymi umiejętnościami podzielą się podczas „Lata w Bibliotece” na warsztatach dla dzieci uczestniczących w wakacyjnych zajęciach bibliotecznych.