Za nami Tydzień Bibliotek 2018

W Zabrzu dobrze nam się czyta

„(Do)wolność czytania” – tak brzmiało hasło tegorocznej edycji Tygodnia Bibliotek. I – nomen omen – od placu Wolności zaczniemy. W środę, 9 maja br. po południu miał tam miejsce uliczny happening zatytułowany „Czytelnia pod chmurką”. Każdy przechodzień zapraszany był do głośnego czytania fragmentu wybranej książki, którą dostawał potem w prezencie. Zabawy było sporo, nie obyło się bez drobnej awarii nagłośnienia, co jednakowoż nie zepsuło uczestnikom humorów. Happening był częścią imprezy „W Zabrzu dobrze mi się czyta” organizowanej przez Fundację Wspierania Szkoły „Nasza Trójka”, ZSO nr 11, MBP w Zabrzu, Pedagogiczną Bibliotekę Wojewódzką w Katowicach Filię w Zabrzu oraz Miejski Ośrodek Kultury. W tym ostatnim jeszcze do 29 maja br. obejrzeć można wystawę „Mistrzowie ilustracji”.