Rodzinnie w Domu i w Ogrodzie

W ramach XI Metropolitalnego Święta Rodziny zabrzańska biblioteka wspólnie z Klubem Inteligencji Katolickiej zorganizowała konferencję oraz uczestniczyła w pikniku w Ogrodzie Botanicznym.

W Domu

Dom Parafialny Parafii św. Anny w Zabrzu w dniu 24 maja br. gościł uczestników konferencji „Zabrzanie razem dla rodziny”. Hasło tegorocznej edycji MŚR brzmi „Rodzina – radość miłości” i właśnie pozytywne, nawet optymistyczne akcenty zdominowały wypowiedzi prelegentów. Ksiądz Janusz Iwańczuk, który wystąpił jako pierwszy, podkreślił ogromną odpowiedzialność, którą biorą na siebie ludzie tworzący rodzinę, ale też głęboką radość i satysfakcję, jaką przeżywają. Wśród prelegentów znaleźli się również m.in.: Nina Materny – jedna z pionierek edukacji domowej w Zabrzu, Danuta Dymek z Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie, Zbigniew Gurnacz z Zabrzańskiego Centrum Świadczeń Rodzinnych, a także reprezentująca Zespół Szkół Katolickich Danuta Mróz. Wystąpiła również Krystyna Partuś reprezentująca zabrzańską sekcję Klubu Inteligencji Katolickiej, a całość moderował Henryk Sikora z zabrzańskiej biblioteki. O uroczysty akcent muzyczny zadbał chór dziewczęcy z SP nr 42 „Tarantella” kierowany przez Kamillę Pająk, wykonując kilka bardzo miłych dla ucha pieśni.