3 x „k”

Książki, kangury i krąg taneczny – takie elementy pojawiły się w cyklu spotkań z pisarką, tancerką i aktorką Elżbietą Bednarczyk.

W poniedziałek – 7 maja br. – spotkała się ona z przedszkolakami i uczniami w czterech filiach MBP w Zabrzu: nr 11, 19, 17 i 5. Autorka książek dla małych czytelników, takich jak „Kłótnia w tornistrze”, „Figlarne myszki” czy „Zimowa przygoda królika”, od wielu lat mieszka w australijskim Perth. Co pewien czas przylatuje do rodzinnej Polski i chętnie spotyka się zarówno z dziećmi, jak i seniorami. Czyta fragmenty swoich książek, opowiada o życiu codziennym na antypodach, ilustrując to pięknymi zdjęciami oraz… tańczy na zaimprowizowanych scenach. Jej specjalnością są tańce arabskie, cygański i hiszpańskie. Również mali zabrzanie mieli okazję obejrzeć jej występ, a nawet przyłączyć się poprzez stworzenie tanecznego kręgu i naśladowanie układów choreograficznych wykonywanych przez tancerkę.

Spotkań autorskich było już w zabrzańskiej bibliotece sporo, ale tańce na tle regałów z książkami to jednak spora nowość;)