… i po feriach

Ferie i akcja „Zima w bibliotece” za nami. W oczekiwaniu na jakże odległe jeszcze wakacje i kolejne „Lato w bibliotece” przypomnijmy sobie, co działo się w filiach w lutym br. A było ciekawie, wesoło i pomysłowo.

W akcję zaangażowało się 11 filii MBP w Zabrzu, przez które w czasie dwóch feryjnych tygodni przewinęło się wiele grup dzieci pozostających w tym czasie w mieście. Co robiły? Propozycje były różne i różniste: od zawsze lubianych zabaw i warsztatów plastycznych, których efektem były m.in. lornetki z plastikowych butelek, makaronowo-koralikowa biżuteria czy maski karnawałowe, poprzez warsztaty dziennikarskie i ekologiczne, zabawy taneczne, turnieje gier planszowych po przedstawienia teatru Kamishibai, zajęcia z pierwszej pomocy i Dzień Japoński. W zajęciach wzięło udział kilkuset małych zabrzan, których już teraz zapraszamy na wakacyjne „swawole” do naszej biblioteki.

A tymczasem – mały fotoreportaż z „Zimy w bibliotece” w filiach nr 4, 5, 11, 15, 19 i 20 MBP w Zabrzu.