Czytając – czytam świat

Przez cały listopad br. w Czytelni Ogólnej i Prasy MBP w Zabrzu odbywały się warsztaty „Czytając – czytam świat” adresowane do uczniów szkół gimnazjalnych.

Prowadzili je pedagodzy i psycholodzy z Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Zabrzu, która była partnerem całego cyklu warsztatów. Był on realizowany w ramach projektu „Książka na piątkę, znakomity początek” dofinansowanego przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu „Promocja czytelnictwa”.

Tematyka warsztatów została przygotowana w oparciu o książki nagrodzone w konkursach na najlepszą literaturę dla młodzieży, takich autorów jak Barbara Kosmowska, Marcin Szczygielski czy Marta Fox. Na kanwie ich powieści uczniowie mogli między innymi znaleźć odpowiedzi na pytania: Niepełnosprawni – czy na pewno inni?, Lider, błazen czy kozioł ofiarny? Moje miejsce w grupie, Jak sobie radzić ze stratą? czy dowiedzieć się, czym jest tolerancja.

Partnerem cyklu warsztatów „Czytając – czytam świat” była Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna w Zabrzu.

Projekt dofinansowany ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego