Ciumkowie – how it is in English?

Autor książek dla dzieci, m.in. cyklu o rodzinie Ciumków, tłumacz „Ani z Zielonego Wzgórza”, „Przygód Tomka Sawyera” i „Tajemniczego ogrodu”. Paweł Beręsewicz był gościem MBP w Zabrzu.

Pisarz i tłumacz, a przy okazji znakomity gawędziarz. Przedszkolaki i uczniowie zgromadzeni w Filiach nr 2, 5 i 11 naszej Biblioteki w dniu 15 listopada br. mieli okazję poznać bliżej członków niezwykłej, pełnej fantazji i przygód rodziny Ciumków – bohaterów kilku powieści Pawła Beręsewicza. Jest on również autorem wierszy, opowiastek o górach, a nawet… powieści detektywistycznej. – Myślę, że cechą wspólną wszystkiego, co dotychczas napisałem, jest humor. Tak że niezależnie od gatunku lubię pisać rzeczy wesołe – powiedział Paweł Beręsewicz w jednym z wywiadów.

Takie też były spotkania z zabrzańskimi dziećmi: żywiołowe, pełne dowcipu i humoru. Sporo czasu autor poświęcił na gry i zabawy w języku angielskim. Jako tłumacz zna się na nim jak mało kto. Uczestnicy mieli okazję porozmawiać po angielsku z samym autorem. O czym? Oczywiście przede wszystkim o książkach!