To tylko rock!

W ostatni piątek, 9 czerwca, połączone siły zabrzańskiej Biblioteki oraz trzech lokalnych stowarzyszeń – Humanus, Kartel Kulturalny oraz Oficyna Kultury – zorganizowały w pubie „Oficyna” koncerty dwóch zespołów: czeskiego Ajdontker oraz formacji z Bytomia AmigosUnited.

Wydarzenie odbyło się w ramach projektu „Czeskie inspiracje – nie tylko literackie „, który jest dofinansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Ajdontker to czeska formacja od 7 lat obecna na scenie. Ostatnia ich płyta nosi tytuł „Nad věcí”. Występowali na największych czeskich festiwalach, takich jak Rock for People, supportowali Kult, Kazika na Żywo i Farben Lehre. Niesamowita energia, chwytliwe melodie i teksty oraz blond basistka – to oni!

W latach 70. pojawiła się legenda punk rocka: Ramones. Zespół, którego utwory lubią wszyscy: punkowcy, metalowcy, rockersi i hipisi. 40 lat później powstaje… AmigosUnited. Covery Ramones w ich wykonaniu są nie do przegapienia!

Z rockowym pozdrowieniem zapraszamy do obejrzenia krótkiej fotorelacji z piątkowych koncertów. Autorem zdjęć jest Mateusz Jaromin.