IBUK Libra i Legimi

Zachęcamy do korzystania z internetowych platform, na których znajdziemy ebooki oraz audiobooki. Na chwilę obecną jest możliwość korzystania z dwóch serwisów. Legimi to platforma, na której znajdziemy tysiące ebooków. Dzięki kodom dostępnym w naszej Bibliotece jest możliwość czytania na laptopie, tablecie czy na telefonie, korzystając ze specjalnej aplikacji. W serwisie można znaleźć bogaty wybór beletrystyki (kilkadziesiąt tysięcy tytułów), a oferta jest na bieżąco uzupełniana nowościami wydawniczymi. IBUK Libra jest już dobrze znana naszym czytelnikom.

Co należy zrobić, aby otrzymać dostęp do Legimi?

  1. Aby otrzymać kod, należy wejść na stronę https://biblioteka.zabrze.pl/rejestronka/, wybrać logo Legimi, a następnie podać nr karty, hasło do konta bibliotecznego oraz adres e-mail, na który otrzymają państwo kod.
  2. Wejdź na stronę www.legimi.pl/bs_katowice/ i wprowadź otrzymany kod.
  3. Załóż konto na stronie www.legimi.pl. Rejestracja jest bezpłatna.

Po tych trzech krokach można już korzystać z serwisu przez kolejne 30 dni, bo na taki czas generowane są kody. Po wygaśnięciu można zgłosić się po następny miesięczny dostęp. W każdym miesiącu kalendarzowym wydawana jest kolejna, ograniczona liczba kodów. Kto pierwszy ten lepszy!

Odpowiedzi na niektóre z często zadawanych pytań znajdują się na www.legimi.pl/bs_katowice/.

Jak zarejestrować się w Librze?

Aby uzyskać dostęp do darmowych publikacji w serwisie IBUK Libra, po otrzymaniu kodu PIN należy wykonać następujące czynności:

  1. Wejść na stronę libra.ibuk.pl i kliknąć link „Zarejestruj się”, widniejący w prawym górnym rogu strony.
  2. Zarejestrować się w serwisie przy użyciu konta Google lub Facebook albo podając swój adres e-mail i hasło. Uwaga: hasło wpisywane podczas rejestracji nie ma związku z kodem PIN – może ono być dowolne.
  3. Zalogować się w serwisie, jeśli logowanie nie nastąpiło automatycznie podczas rejestracji.
  4. Kliknąć znajdujący się w lewym górny rogu przycisk ustawień („kółko” obok adresu e-mail) i wybrać opcję „Moje biblioteki”.
  5. Pokaże się okienko, w którym należy kliknąć przycisk „DODAJ BIBLIOTEKĘ”.
  6. Wpisać otrzymany wcześniej kod PIN w szare „prostokąciki”, po czym kliknąć „DODAJ”. W oknie „Moje biblioteki” pokaże się nowo dodana placówka – oznacza to, że proces przebiegł pomyślnie.

Rejestracja i podanie kodu PIN są jednorazowe, potem wystarczy się tylko zalogować. 

Szczegółowe informacje na temat rejestracji w serwisie i jego obsługi można znaleźć w pomocy – POBIERZ (plik PDF).