Seminarium „Książka na piątkę, znakomity początek” – 2017

Miejska Biblioteka Publiczna im. Jerzego Fusieckiego w Zabrzu, Centrum Kształcenia Praktycznego i Ustawicznego w Zabrzu oraz Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka w Katowicach filia w Zabrzu zapraszają nauczycieli-bibliotekarzy i nauczycieli-polonistów pracujących we wszystkich typach szkół do wzięcia udziału w bezpłatnym seminarium, które jest realizowane w ramach projektu „Książka na piątkę, znakomity początek”. Projekt ten jest dofinansowany przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu „Promocja czytelnictwa”.

Seminarium odbędzie się 24 października 2017 roku w budynku Miejskiego Ośrodka Kultury (ul. 3 Maja 91A, 41-800 Zabrze), część warsztatowa przeprowadzona będzie w Centrum Kształcenia Praktycznego i Ustawicznego w Zabrzu (ul. 3 Maja 95, 41-800 Zabrze).

Udział w seminarium jest bezpłatny. Koszty dojazdu pozostają po stronie uczestnika. Liczba miejsc na warsztaty jest ograniczona, zgłoszeń można dokonywać przez wysłanie zeskanowanych formularzy zgłoszeniowych na adres: seminarium@biblioteka.zabrze.pl

Zapisy prowadzone są do wyczerpania miejsc. O zakwalifikowaniu się decyduje kolejność zgłoszeń. Po przesłaniu zgłoszeń uczestnicy seminarium otrzymają potwierdzenie przyjęcia zgłoszenia i zakwalifikowania się na wybrany warsztat.

Dodatkowych informacji na temat seminarium chętnie udzieli Paweł Dobrzelecki:

mailowo: pawel.dobrzelecki@biblioteka.zabrze.pl
lub telefonicznie: 609 158 965

Program seminarium

Seminarium-prelegenci

Seminarium-prowadzący warsztaty

Seminarium-formularz zgłoszeniowy

 

Powiązane wpisy

Czytanie i reklamowanie

Czytanie i reklamowanie

W dniu 10 lipca br. podczas kolejnych zajęć „Lata w bibliotece” Filia nr 11 zamieniła się w pracownię reklamy kreatywnej.

Prawie osiem Cukierków

Prawie osiem Cukierków

Waldemar Cichoń – autor piszący dla dzieci – mieszka w Tychach z żoną, dwoma synami i dwoma kotami: Cukierkiem i Tradycją, zwaną też Pomyłką.

Czytając – czytam świat

Czytając – czytam świat

Przez cały listopad br. w Czytelni Ogólnej i Prasy MBP w Zabrzu odbywały się warsztaty „Czytając – czytam świat” skierowane do uczniów szkół gimnazjalnych.

Do rzeczy i do ludzi

Do rzeczy i do ludzi

„Nie wystarczy mówić do rzeczy, trzeba mówić do ludzi” – ta sentencja S.J. Leca patronowała warsztatom „Sztuka czytania”, które prowadziła Malwina Kożurno.

Ciumkowie – how it is in English?

Ciumkowie – how it is in English?

Autor książek dla dzieci, m.in. cyklu o rodzinie Ciumków, tłumacz „Ani z Zielonego Wzgórza”, „Przygód Tomka Sawyera” i „Tajemniczego ogrodu”. Paweł Beręsewicz był gościem MBP w Zabrzu.

To ci książeczki!

To ci książeczki!

Lapbook jest tematyczną książką-teczką, w której można umieszczać wiadomości na dowolny temat.