„Biblioteka różnie-podróżnie” – 2018

„Biblioteka różnie-podróżnie” to projekt składający się z cyklu imprez, których celem jest poszerzenie zakresu usług zabrzańskiej biblioteki – przede wszystkim Filii nr 2 mieszczącej się w Biskupicach, najstarszej dzielnicy Zabrza.

Pragniemy, aby filia ta stanowiła centrum życia kulturalnego dzielnicy, dlatego wszystkie planowane wydarzenia mają jedno kluczowe zadanie: stworzenie w bibliotece miejsca, w którym jej użytkownicy, zwłaszcza młodzi, będą mogli realizować swoje zainteresowania, twórczo spędzać wolny czas, zdobywać wiedzę i korzystać z różnych wartościowych form rozrywki.

 

W ramach projektu przewidziane są m.in. cykl spotkań z reporterami i podróżnikami, warsztaty rękodzieła, warsztaty fotograficzne czy Dni Włóczykija dla maluchów.

Projekt dofinansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu „Partnerstwo dla książki”.

Powiązane wpisy

Ja w ogóle lubię zimę

Ja w ogóle lubię zimę

Artur Małek – polski taternik i himalaista, uczestnik m.in. Narodowej Zimowej Wyprawy na K2 2017/2018 – gościł w DOK w Biskupicach w ramach projektu „Biblioteka różnie-podróżnie”.

Wysoko, najwyżej – spotkanie z Arturem Małkiem

Wysoko, najwyżej – spotkanie z Arturem Małkiem

6.09.2018, godz. 17:00

Taternik, alpinista i himalaista Artur Małek będzie pierwszym gościem zabrzańskiej biblioteki w ramach projektu „Biblioteka różnie-podróżnie”. Zapraszamy w czwartek – 6 września br. o godz. 17:00 do Dzielnicowego Ośrodka Kultury w Biskupicach, ul. Kossaka 23.

Obiektywem w Biskupice

Obiektywem w Biskupice

Arkadiusz Gola – znany zabrzański fotoreporter – wprowadził w tajniki fotografii dokumentalnej uczestników warsztatów, które odbyły się w Biskupicach 7 i 11 lipca br.

Fotospacer po Biskupicach

Fotospacer po Biskupicach

7.07.2018, godz. 10:00

Znakomity fotoreporter Arkadiusz Gola zaprasza na fotograficzną wędrówkę po najstarszej dzielnicy Zabrza. Start: sobota – 7 lipca br. godz. 10:00 – Filia nr 2 MBP w Zabrzu, ul. Bytomska 28.

Z Bytomskiej w świat

Z Bytomskiej w świat

Dni Włóczykija to spotkania edukacyjne, których motywem przewodnim są podróże, wędrówki i włóczęgi.

Kup Dzień z Fundacją Twój Everest

Kup Dzień z Fundacją Twój Everest

Już 18 czerwca startujemy z projektem Biblioteka różnie-podróżnie, jednym z naszych partnerów jest Fundacja „Twój Everest” – która daje wam niepowtarzalną okazję kupienia czasu