„Biblioteka różnie-podróżnie” – 2018

„Biblioteka różnie-podróżnie” to projekt składający się z cyklu imprez, których celem jest poszerzenie zakresu usług zabrzańskiej biblioteki – przede wszystkim Filii nr 2 mieszczącej się w Biskupicach, najstarszej dzielnicy Zabrza.

Pragniemy, aby filia ta stanowiła centrum życia kulturalnego dzielnicy, dlatego wszystkie planowane wydarzenia mają jedno kluczowe zadanie: stworzenie w bibliotece miejsca, w którym jej użytkownicy, zwłaszcza młodzi, będą mogli realizować swoje zainteresowania, twórczo spędzać wolny czas, zdobywać wiedzę i korzystać z różnych wartościowych form rozrywki.

 

W ramach projektu przewidziane są m.in. cykl spotkań z reporterami i podróżnikami, warsztaty rękodzieła, warsztaty fotograficzne czy Dni Włóczykija dla maluchów.

Projekt dofinansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury

Powiązane wpisy

Niepodległa gra w bibliotece

Niepodległa gra w bibliotece

W dniu 13 listopada br. trzecioklasiści ze Szkoły Podstawowej nr 21 w Zabrzu wzięli udział w grze, która przeprowadzona została w Filii nr 2 MBP w Zabrzu-Biskupicach.

Udało mi się…

Udało mi się…

… robić to, co kocham, i jeszcze żyć z tego – stwierdził Bartek Dobroch na spotkaniu z czytelnikami w Filii nr 2 MBP w Zabrzu-Biskupicach.

Obiektywem subiektywnie. W Biskupicach

Obiektywem subiektywnie. W Biskupicach

– Chodziliśmy razem, odwiedzaliśmy te same miejsca, a każde zdjęcie jest inne – podsumował dwa wakacyjne spacery fotograficzne prowadzący je Arkadiusz Gola na wernisażu wystawy poplenerowej.

O wpraszaniu się do chałupy i wypruwaniu flaków

O wpraszaniu się do chałupy i wypruwaniu flaków

Jacek Hugo-Bader – jeden z najbardziej uznanych w Polsce reportażystów – gościł w Dzielnicowym Ośrodku Kultury w Zabrzu-Biskupicach na zaproszenie naszej biblioteki. Spotkanie z nim odbyło się w ramach projektu „Biblioteka różnie-podróżnie”.

Z psiej perspektywy

Z psiej perspektywy

4.10.2018, godz. 17:00

„Ryszard Kapuściński pokazał Imperium widziane z lotu ptaka, a Jacek Hugo-Bader – z perspektywy wałęsającego się psa” – twierdzi Mariusz Szczygieł. Znakomity reporter i pisarz, autor m.in. „Białej gorączki”, „Dzienników kołymskich”, a także „Długiego filmu o miłości. Powrotu na Broad Peak” 4 października będzie gościł w Zabrzu na zaproszenie MBP.

„Pan Wojtek – podróżnik z Bytomia”

„Pan Wojtek – podróżnik z Bytomia”

Tak przedstawiono niegdyś w „Faktach” TVN Wojciecha „Kaniona” Grzesioka. W dniu 1 października 2018 r. na zaproszenie naszej biblioteki odwiedził on Biskupice, gdzie spotkał się z ponad stuosobową grupą uczniów.

Ja w ogóle lubię zimę

Ja w ogóle lubię zimę

Artur Małek – polski taternik i himalaista, uczestnik m.in. Narodowej Zimowej Wyprawy na K2 2017/2018 – gościł w DOK w Biskupicach w ramach projektu „Biblioteka różnie-podróżnie”.

Wysoko, najwyżej – spotkanie z Arturem Małkiem

Wysoko, najwyżej – spotkanie z Arturem Małkiem

6.09.2018, godz. 17:00

Taternik, alpinista i himalaista Artur Małek będzie pierwszym gościem zabrzańskiej biblioteki w ramach projektu „Biblioteka różnie-podróżnie”. Zapraszamy w czwartek – 6 września br. o godz. 17:00 do Dzielnicowego Ośrodka Kultury w Biskupicach, ul. Kossaka 23.

Biskupice w obiektywie

Biskupice w obiektywie

Arkadiusz Gola – znany zabrzański fotoreporter – wprowadził w tajniki fotografii dokumentalnej uczestników warsztatów, które odbyły się w Biskupicach 7 i 11 lipca br.

Fotospacer po Biskupicach

7.07.2018, godz. 10:00

Znakomity fotoreporter Arkadiusz Gola zaprasza na fotograficzną wędrówkę po najstarszej dzielnicy Zabrza. Start: sobota – 7 lipca br. godz. 10:00 – Filia nr 2 MBP w Zabrzu, ul. Bytomska 28.

Z Bytomskiej w świat

Z Bytomskiej w świat

Dni Włóczykija to spotkania edukacyjne, których motywem przewodnim są podróże, wędrówki i włóczęgi.

Kup Dzień z Fundacją Twój Everest

Kup Dzień z Fundacją Twój Everest

Już 18 czerwca startujemy z projektem Biblioteka różnie-podróżnie, jednym z naszych partnerów jest Fundacja „Twój Everest” – która daje wam niepowtarzalną okazję kupienia czasu 

Skip to content