Kolejna dzielnica na kartach albumu

Kolejny album z cyklu prezentującego dzielnice Zabrza wyda tej jesieni Miejska Biblioteka Publiczna. Pozycja poświęcona będzie Mikulczycom. Do tej pory ukazały się już książki opowiadające o Biskupicach, Kończycach, Pawłowie i Rokitnicy. W najnowszym albumie tradycyjnie już nie zabraknie unikatowych zdjęć, nostalgicznych wspomnień i barwnych opowieści ludzi, którzy nieraz spędzili w dzielnicy całe życie.
Najbliższe miesiące to także realizacja dwóch projektów w ramach programów dofinansowanych przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Akcja „Książka na piątkę – znakomity początek” adresowana jest do dzieci w wieku 6-16 lat oraz ich rodziców. Obejmuje m.in. warsztaty, podczas których będzie się można dowiedzieć, jak dobierać wartościową literaturę dla dzieci i jak kształtować nawyki czytelnicze od wczesnego dzieciństwa.

W ramach projektu „Czeskie inspiracje – nie tylko literackie” planowane są pokazy filmowych adaptacji literatury czeskiej oraz otwarte seminarium poświęcone literaturze naszych południowych sąsiadów. Szczegółowe terminy spotkań, warsztatów i pokazów dostępne są na stronie MBP w Zabrzu: www.biblioteka.zabrze.pl.

Zapraszamy!

24.10.2017 r. – seminarium dla bibliotekarzy i nauczycieli