×
Ta strona używa ciasteczek (ang. cookies). Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień w przeglądarce - kliknij tutaj...

Zapraszamy do wypełnienia ankiety:

Kliknij tutaj

Newsletter

Zapisz się do naszego newslettera!

Windykacja w MBP!

W celu odzyskiwania wierzytelności Biblioteka podpisała umowę z firmą windykacyjną. Więcej...

Bierzemy udział

Współpracują z nami

Ogłoszenia

 • 23 marca 2017

  Czytelnia oraz Filie nr 12 i 13 otwarte później

  Dyrekcja Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Jerzego Fusieckiego w Zabrzu informuje, że z powodu planowanej przerwy w dostawie prądu w poniedziałek, 27 marca br., Czytelnia Ogólna i Prasy oraz Filia nr 12 i Filia nr 13 MBP (przy ul. Wyzwolenia) zostaną otwarte pół godziny później – o 10.30.

 • 23 marca 2017

  Czytelnik bywa TARG-arzem (tragarzem też…)

  Czytelnik bywa TARG-arzem (tragarzem też…)

  „PrzyTARGaj książki” – pod tym tytułem kryje się akcja wymiany książek, organizowana po raz kolejny przez OPP nr 4 „Centrum Edukacji Twórczej” oraz Miejską Bibliotekę Publiczną w Zabrzu. Zapraszamy, polecamy, my też książki wymieniamy!

 • 21 marca 2017

  Filia nr 5 będzie zamknięta

  Filia nr 5 Miejskiej Biblioteki Publicznej w Zabrzu przy ul. Tarnopolskiej 50 w dniach 28.03. – 07.04.2017 r. będzie nieczynna z powodu inwentaryzacji (skontrum) zbiorów. Terminy zwrotów książek przypadające na ten okres zostaną przedłużone do dnia 21.04.2017 r.

 • 16 marca 2017

  Rokitnica gra, czyta oraz podróżuje

  - Oby trafiła się szóstka! – zaklinają kostkę zapaleni gracze. Życzymy szóstek, a jednocześnie zapraszamy do „6” – filii Miejskiej Biblioteki Publicznej w Zabrzu-Rokitnicy. Będzie tam można pograć (w planszówki), podyskutować (o „Królu” Szczepana Twardocha), a także pooglądać i posłuchać (podróżnika Mariusza Urbanka).

 • 2 marca 2017

  Wernisaż wystawy malarstwa Joanny Szwedy

  Wernisaż wystawy malarstwa Joanny Szwedy

  Zapraszamy na wernisaż wystawy malarstwa Joanny Szwedy pt. „Natura i przestrzeń”, który odbędzie się 6 marca 2017 r. w Filii nr 2 (Zabrze-Biskupice). Joanna Szweda jest malarką związaną z grupą „18 Obsydian”. W swojej twórczości inspiruje się naturą oraz przestrzenią miejską. Artystka specjalizuje się w pasteli suchej i tłustej oraz w malarstwie olejnym.

 • 20 stycznia 2017

  Wykiełkuj na rynku pracy

  Wykiełkuj na rynku pracy

  Kończysz szkołę i zastanawiasz się co chcesz dalej robić? Gdzie będziesz szukał wymarzonej pracy? Jak poradzisz sobie na rynku pracy? Weź udział w programie „Wykiełkuj na rynku pracy”.

 • 13 stycznia 2017

  Spotkanie z podróżnikiem

  Zapraszamy na kolejne spotkanie w ramach cyklu „Spotkanie z podróżnikiem”, które odbędzie się w środę 18 stycznia w Filii nr 6 (Zabrze-Rokitnica ul.
  Krakowska 52). Tym razem naszym gościem będzie Piotr Koziar, który opowie o swoich rowerowych podróżach po Japonii.

 • 8 grudnia 2016

  Biblioteka: Misja świąteczna

  Biblioteka: Misja świąteczna

  Zapraszamy do gry on-line: http://biblioteka-misja-swiateczna.mambogram.pl Zadaniem gracza jest rozwiązanie 23 zagadek (codziennie będzie publikowana nowa ) oraz wypełnienie 3 misji specjalnych (będą publikowane w poniedziałki).

 • 28 listopada 2016

  Zabrze republiką marzeń

  7 grudnia o godz. 17.00 w Kinie Roma w Zabrzu odbędzie się spotkanie z prof. Jerzym Jarzębskim i prof. Józefem Olejniczakiem zatytułowane „Profesorowie Jerzy Jarzębski i Józef Olejniczak w pokojach wyobraźni Schulza” Schulz – jeden z najbardziej niezwykłych i jednocześnie niedocenianych artystów kultury polskiej XX wieku. Wciąż odkrywany na świecie przez znanych pisarzy, filmowców, ludzi […]

 • 21 października 2016

  Zabrzański Budżet Partycypacyjny

  Niezmiernie miło jest nam poinformować, że podobnie jak w roku ubiegłym, jedna z naszych placówek bierze udział w Zabrzańskim Budżecie Partycypacyjnym (2016 rok – III edycja). Chodzi o Wniosek nr P0057 pt. “Modernizacja Filii nr 13 Miejskiej Biblioteki Publicznej w Zabrzu”.

Instytucje kultury

Muzeum Górnictwa Węglowego Teatr Nowy
Dom Muzyki i Tańca w Zabrzu Muzeum Miejskie w Zabrzu 
Miejski Ośrodek Kultury Filharmonia Zabrzańska
Skansen Górniczy "Królowa Luiza"  Zabytkowa Kopalnia Węgla Kamiennego GUIDO

Polecamy


Biblioteka bierze udział w zatwierdzonym przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego programie Biblioteki Narodowej „Zakup nowości wydawniczych do bibliotek".

* * *

W roku 2016 ze środków finansowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego przyznanych MBP w Zabrzu w wysokości 109 913,00 zł zakupiono 5739 woluminów (w tym 76 audiobooków).

Nasze publikacje