×
Ta strona używa ciasteczek (ang. cookies). Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień w przeglądarce - kliknij tutaj...

Zapraszamy do wypełnienia ankiety:

Kliknij tutaj

Newsletter

Zapisz się do naszego newslettera!

Windykacja w MBP!

W celu odzyskiwania wierzytelności Biblioteka podpisała umowę z firmą windykacyjną. Więcej...

Bierzemy udział

Współpracują z nami

Ogłoszenia

 • 7 lutego 2017

  Spotkanie z podróżnikiem Łukaszem Wacem.

  Miejska Biblioteka Publiczna im. Jerzego Fusieckiego w Zabrzu oraz Stowarzyszenie Kartel Kulturalny serdecznie zapraszają na spotkanie z podróżnikiem Łukaszem Wacem. Tematem spotkania będzie “Maroko – trzecia dzielnica Frankfurtu”.

 • 20 stycznia 2017

  Wykiełkuj na rynku pracy

  Wykiełkuj na rynku pracy

  Kończysz szkołę i zastanawiasz się co chcesz dalej robić? Gdzie będziesz szukał wymarzonej pracy? Jak poradzisz sobie na rynku pracy? Weź udział w programie „Wykiełkuj na rynku pracy”.

 • 13 stycznia 2017

  25. Finał WOŚP w Zabrzu

  25. Finał WOŚP w Zabrzu

  SIEMA!!! Bibliotekarze dokładają swoją cegiełkę, żeby było jeszcze bardziej różnorodnie, kolorowo i KSIĄŻKOWO. Wszystko w szczytnym celu – zbieramy środki dla ratowania życia i zdrowia dzieci oraz godnej opieki medycznej seniorom!

 • 13 stycznia 2017

  Spotkanie z podróżnikiem

  Zapraszamy na kolejne spotkanie w ramach cyklu „Spotkanie z podróżnikiem”, które odbędzie się w środę 18 stycznia w Filii nr 6 (Zabrze-Rokitnica ul.
  Krakowska 52). Tym razem naszym gościem będzie Piotr Koziar, który opowie o swoich rowerowych podróżach po Japonii.

 • 12 stycznia 2017

  Ferie w Bibliotece

  Jak co roku serdecznie zapraszamy dzieci pozostające podczas ferii zimowych w mieście do wzięcia udziału w akcji ZIMA W BIBLIOTECE. Z pewnością każdy znajdzie coś ciekawego dla siebie. Każda z filii przygotowała i będzie realizowała własny program zajęć, a więc: różnego rodzaju gry i zabawy, konkursy, quizy, zajęcia ruchowe, plastyczne, komputerowe, konkursy promujące czytelnictwo oraz […]

 • 8 grudnia 2016

  Biblioteka: Misja świąteczna

  Biblioteka: Misja świąteczna

  Zapraszamy do gry on-line: http://biblioteka-misja-swiateczna.mambogram.pl Zadaniem gracza jest rozwiązanie 23 zagadek (codziennie będzie publikowana nowa ) oraz wypełnienie 3 misji specjalnych (będą publikowane w poniedziałki).

 • 28 listopada 2016

  Zabrze republiką marzeń

  7 grudnia o godz. 17.00 w Kinie Roma w Zabrzu odbędzie się spotkanie z prof. Jerzym Jarzębskim i prof. Józefem Olejniczakiem zatytułowane „Profesorowie Jerzy Jarzębski i Józef Olejniczak w pokojach wyobraźni Schulza” Schulz – jeden z najbardziej niezwykłych i jednocześnie niedocenianych artystów kultury polskiej XX wieku. Wciąż odkrywany na świecie przez znanych pisarzy, filmowców, ludzi […]

 • 21 października 2016

  Zabrzański Budżet Partycypacyjny

  Niezmiernie miło jest nam poinformować, że podobnie jak w roku ubiegłym, jedna z naszych placówek bierze udział w Zabrzańskim Budżecie Partycypacyjnym (2016 rok – III edycja). Chodzi o Wniosek nr P0057 pt. “Modernizacja Filii nr 13 Miejskiej Biblioteki Publicznej w Zabrzu”.

 • 20 czerwca 2016

  “Historia miasta Zabrze” księdza Józefa Knosały po raz pierwszy po polsku

  Wszystkich naszych Czytelników, zwłaszcza pasjonujących się dziejami naszego miasta miło nam poinformować, że ukazała się “Historia miasta Zabrze” pióra ks. Józefa Knosały, po raz pierwszy w długo oczekiwanym polskim przekładzie. Publikacja przedstawia historię Zabrza od pradziejów do lat 20-tych XX wieku.

 • 20 maja 2016

  Zajęcia bajkoterapeutyczne

  Miejska Biblioteka Publiczna w Zabrzu serdecznie zaprasza grupy zorganizowane do udziału w zajęciach „Baju, baju będzie jak w raju” zajęcia bajkoterapeutyczne. Zajęcia skierowane są do dzieci w przedziale wiekowym od 3 do 8 lat. Zapisy prosimy dokonywać pod numerem telefonu tel. (+48 32) 275 38 64. Zajęcia realizowane będą we wtorek/czwartek o godz. 9.00.

Instytucje kultury

Muzeum Górnictwa Węglowego Teatr Nowy
Dom Muzyki i Tańca w Zabrzu Muzeum Miejskie w Zabrzu 
Miejski Ośrodek Kultury Filharmonia Zabrzańska
Skansen Górniczy "Królowa Luiza"  Zabytkowa Kopalnia Węgla Kamiennego GUIDO

Polecamy


Biblioteka bierze udział w zatwierdzonym przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego programie Biblioteki Narodowej „Zakup nowości wydawniczych do bibliotek".

* * *

W roku 2016 ze środków finansowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego przyznanych MBP w Zabrzu w wysokości 109 913,00 zł zakupiono 5739 woluminów (w tym 76 audiobooków).

Nasze publikacje