×
Ta strona używa ciasteczek (ang. cookies). Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień w przeglądarce - kliknij tutaj...

Zapraszamy do wypełnienia ankiety:

Kliknij tutaj

Newsletter

Zapisz się do naszego newslettera!

Windykacja w MBP!

W celu odzyskiwania wierzytelności Biblioteka podpisała umowę z firmą windykacyjną. Więcej...

Bierzemy udział

Współpracują z nami

Ogłoszenia

 • 21 kwietnia 2017

  W góry, w góry – i to jakie!

  Piotr Srzelecki będzie kolejnym gościem cyklu „Spotkanie z podróżnikiem” w Filii nr 6 MBP w Zabrzu-Rokitnicy. W czwartek, 27 kwietnia o godz. 18.00 zaprosi wszystkich chętnych w fotograficzną podróż na szczyt(-y).

 • 20 kwietnia 2017

  Poezja w piwnicy

  „Wiersze są potrzebne przede wszystkim tym, którzy je piszą. A jeśli ktoś je czyta, to wtedy jest się cudownie zaskoczonym i tyle”. Słowa uznanego poety, gliwiczanina Krzysztofa Siwczyka mogą posłużyć za motto warsztatów poetyckich, które w najbliższy poniedziałek poprowadzi on w Zabrzu. A tam wiersze z całą pewnością będzie się czytało.

 • 18 kwietnia 2017

  11 maja – „zamknięty czwartek” w MBP

    Informujemy, że w czwartek, 11 maja br. wszystkie placówki Miejskiej Biblioteki Publicznej w Zabrzu będą nieczynne. Przepraszając Czytelników za utrudnienia, informujemy jednocześnie, że w związku z zamknięciem termin zwrotów książek przypadający na dzień 11 maja zostaje przedłużony do 18 maja br.

 • 5 kwietnia 2017

  „Babski Biuletyn” – wiosennie i świątecznie

  Ukazał się kolejny, już 39., numer „Babskiego Biuletynu”, który redaguje Ewa Skowronek z Filii nr 8 MBP w Zabrzu-Pawłowie. Tym razem z Wielkanocą w roli głównej.

 • 30 marca 2017

  Czytamy, ale też oglądamy. Wystawy w bibliotece

  Na początku kwietnia Miejska Biblioteka Publiczna w Zabrzu zaprasza na dwa wernisaże. W Filii nr 2 w poniedziałek, 3 kwietnia, otwarta zostanie wystawa malarstwa Renaty Krawczyk „Pejzaż kobiecy”, a trzy dni później – 6 kwietnia – zapraszamy do Czytelni Ogólnej na inaugurację ekspozycji prac Józefa Jonika zatytułowanej „Zabrzańskie Sacrum – kościoły, kapliczki i przydrożne krzyże”.

 • 28 marca 2017

  Targowo, książkowo i sportowo

  Targowo, książkowo i sportowo

  W dniach 7-8 kwietnia 2017 r. w zabrzańskiej hali MOSiR przy ul. Matejki 6 odbędą się IX Międzynarodowe Targi Turystyczne. Nasza biblioteka będzie tam miała swoje stoisko. Temat przewodni: książka „Sportowcy z Zabrza”.

 • 20 stycznia 2017

  Wykiełkuj na rynku pracy

  Wykiełkuj na rynku pracy

  Kończysz szkołę i zastanawiasz się co chcesz dalej robić? Gdzie będziesz szukał wymarzonej pracy? Jak poradzisz sobie na rynku pracy? Weź udział w programie „Wykiełkuj na rynku pracy”.

 • 13 stycznia 2017

  Spotkanie z podróżnikiem

  Zapraszamy na kolejne spotkanie w ramach cyklu „Spotkanie z podróżnikiem”, które odbędzie się w środę 18 stycznia w Filii nr 6 (Zabrze-Rokitnica ul.
  Krakowska 52). Tym razem naszym gościem będzie Piotr Koziar, który opowie o swoich rowerowych podróżach po Japonii.

 • 8 grudnia 2016

  Biblioteka: Misja świąteczna

  Biblioteka: Misja świąteczna

  Zapraszamy do gry on-line: http://biblioteka-misja-swiateczna.mambogram.pl Zadaniem gracza jest rozwiązanie 23 zagadek (codziennie będzie publikowana nowa ) oraz wypełnienie 3 misji specjalnych (będą publikowane w poniedziałki).

 • 28 listopada 2016

  Zabrze republiką marzeń

  7 grudnia o godz. 17.00 w Kinie Roma w Zabrzu odbędzie się spotkanie z prof. Jerzym Jarzębskim i prof. Józefem Olejniczakiem zatytułowane „Profesorowie Jerzy Jarzębski i Józef Olejniczak w pokojach wyobraźni Schulza” Schulz – jeden z najbardziej niezwykłych i jednocześnie niedocenianych artystów kultury polskiej XX wieku. Wciąż odkrywany na świecie przez znanych pisarzy, filmowców, ludzi […]

Instytucje kultury

Muzeum Górnictwa Węglowego Teatr Nowy
Dom Muzyki i Tańca w Zabrzu Muzeum Miejskie w Zabrzu 
Miejski Ośrodek Kultury Filharmonia Zabrzańska
Skansen Górniczy "Królowa Luiza"  Zabytkowa Kopalnia Węgla Kamiennego GUIDO

Polecamy


Biblioteka bierze udział w zatwierdzonym przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego programie Biblioteki Narodowej „Zakup nowości wydawniczych do bibliotek".

* * *

W roku 2016 ze środków finansowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego przyznanych MBP w Zabrzu w wysokości 109 913,00 zł zakupiono 5739 woluminów (w tym 76 audiobooków).

Nasze publikacje