×
Ta strona używa ciasteczek (ang. cookies). Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień w przeglądarce - kliknij tutaj...

Bibliografia WWW

ZAPRASZAMY DO ZAPOZNANIA SIĘ Z NOWYM KATALOGIEM BIBLIOGRAFII:

Kliknij tutaj

Newsletter

Zapisz się do naszego newslettera!

Windykacja w MBP!

W celu odzyskiwania wierzytelności Biblioteka podpisała umowę z firmą windykacyjną. Więcej...

Bierzemy udział

Współpracują z nami

Ogłoszenia

 • 11 sierpnia 2017

  U nas „Lato…” – co Wy na to?

  U nas „Lato…” – co Wy na to?

  Do końca wakacji zostały jeszcze trzy tygodnie. Co robić w wolnym czasie? Opalać się, pływać, kopać piłkę, grać w badmintona… My dodamy jeszcze – przyjść do BIBLIOTEKI, gdzie na młodych czytelników czekają letnie atrakcje.

 • 13 lipca 2017

  Nowy system biblioteczny

  Nowy system biblioteczny

  Miło nam poinformować, że od 3 lipca pracujemy już w nowym systemie ProlibM21,  zastąpił on starszą wersję bibliotecznego programu komputerowego. Teraz zarejestrować się można w Bibliotece nie wychodząc z domu dzięki opcji zdalnej rejestracji. Można zamawiać i rezerwować książki, korzystać z multiwyszukiwarki Integro, a kary naliczone za przetrzymywanie książek uiścić w dowolnej placówce MBP      

 • 21 czerwca 2017

  Biblioteka na czas wakacji – godziny otwarcia

  W lipcu i sierpniu godziny otwarcia placówek Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Jerzego Fusieckiego w Zabrzu ulegną pewnym zmianom. Przedstawiamy harmonogram pracy Wypożyczalni Centralnej, Czytelni Ogólnej i wszystkich filii MBP w najbliższych dwóch miesiącach.

 • 7 czerwca 2017

  Lato z Obsydianem

  Lato z Obsydianem

  W poniedziałek – 12 czerwca – o godz. 17.15 w Filii nr 2 MBP w Zabrzu-Biskupicach odbędzie się wernisaż wystawy podsumowującej sezon pracy twórczej członków grupy 18-Obsydian. Prace czternastu artystów będzie można oglądać do końca sierpnia. Zapraszamy!

 • 1 czerwca 2017

  „Polska czy Niemcy? O Górnym Śląsku w czasie plebiscytu i powstań śląskich”

  „Polska czy Niemcy? O Górnym Śląsku w czasie plebiscytu i powstań śląskich”

  - Przekonałem się, że powstania śląskie były zupełnie niepodobne do wielkich i romantycznych polskich zrywów – napisał redaktor Józef Krzyk, autor książek „Spacerownik powstańczy” oraz „Papierowa wojna. Powstania śląskie 1919-1921″. Będzie on gościem „Spotkania z historią” w Czytelni Ogólnej MBP w Zabrzu w czwartek – 8 czerwca br. – o godz. 17.00.

 • 31 maja 2017

  Już za chwileczkę, już za momencik!

  Już za chwileczkę, już za momencik!

  A konkretnie w sobotę – 3 czerwca – zapraszamy na święto czytelników i bibliotekarzy. Ogólnopolska akcja Noc Bibliotek w tym roku prowadzona jest pod hasłem „Czytanie porusza”.

 • 25 maja 2017

  Noc, która zacznie się o… 16.00

  Noc, która zacznie się o… 16.00

  Podróżowanie, granie i uciekanie – takie atrakcje czekają na uczestników Nocy Bibliotek, na którą zapraszamy w sobotę, 3 czerwca, do Czytelni Ogólnej MBP w Zabrzu przy ul. Wyzwolenia 4.

 • 24 maja 2017

  Książki na pchlim

  Książki na pchlim

  W najbliższą niedzielę – 28 maja – w godzinach od 14.00 do 16.00 pub „Oficyna” (Zabrze, ul. Wolności 211) zaprasza na pchli targ. Nasza biblioteka wystawi tam swoje stoisko, na którym będzie można wymienić lub oddać książki. Zapraszamy!

 • 23 maja 2017

  Wszystkie drogi prowadzą do Rzymu

  Wszystkie drogi prowadzą do Rzymu

  Ta z Zabrza również. Młody podróżnik Mariusz Jutrosiński ze swoim ojcem w sierpniu 2016 roku przejechali na rowerach prawie 2000 km, by dotrzeć do stolicy Włoch. Jako gość „Spotkania z podróżnikiem” opowie o tej wyprawie 31 maja br. o godz. 18.00 w Filii nr 6 MBP.

 • 19 maja 2017

  Poczytaj mi, mamo (i tato)!

  Poczytaj mi, mamo (i tato)!

  Jak biblioteka może uczcić święto rodziny? Oczywiście na swój sposób – czyli poprzez książki. MBP w Zabrzu przygotowała dwa ciekawe spotkania, które znalazły się w programie 10. Metropolitalnego Święta Rodziny. 24 i 25 maja zapraszamy dzieci i rodziców do Filii nr 11 przy ul. Wolności 177.

1 2 3

Instytucje kultury

Muzeum Górnictwa Węglowego Teatr Nowy
Dom Muzyki i Tańca w Zabrzu Muzeum Miejskie w Zabrzu 
Miejski Ośrodek Kultury Filharmonia Zabrzańska
Skansen Górniczy "Królowa Luiza"  Zabytkowa Kopalnia Węgla Kamiennego GUIDO

Polecamy

Biblioteka bierze udział w zatwierdzonym przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego programie Biblioteki Narodowej „Zakup nowości wydawniczych do bibliotek".

* * *

W roku 2016 ze środków finansowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego przyznanych MBP w Zabrzu w wysokości 109 913,00 zł zakupiono 5739 woluminów (w tym 76 audiobooków).

Nasze publikacje