×
Ta strona używa ciasteczek (ang. cookies). Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień w przeglądarce - kliknij tutaj...

Bibliografia WWW

ZAPRASZAMY DO ZAPOZNANIA SIĘ Z NOWYM KATALOGIEM BIBLIOGRAFII:

Kliknij tutaj

Newsletter

Zapisz się do naszego newslettera!

Windykacja w MBP!

W celu odzyskiwania wierzytelności Biblioteka podpisała umowę z firmą windykacyjną. Więcej...

Bierzemy udział

Współpracują z nami

Przystanek przed Indiami w Biskupicach

Opublikowano: 12 września 2017

Za oknem buro i deszczowo, a wewnątrz barwnie, pogodnie, ba! wręcz entuzjastycznie. 11 września br. w Filii nr 2 MBP w Zabrzu Grupa 18-Obsydian wystawą obrazów Jadwigi Fastnacht zainaugurowała nowy sezon artystyczny.

DSC03592

„Emocjami malowane” to tytuł ekspozycji, którą można oglądać przez cały wrzesień. Prace Jadwigi Fastnacht są pełne kolorów, życia, optymizmu. Podobnie jak Autorka – emanująca pozytywną energią i pogodą ducha. Jej przygoda z malowaniem rozpoczęła się przed siedmioma laty, kiedy związała się z zabrzańską Grupą 18 Obsydian.

DSC03608DSC03613

 

 

 

 

 

 

Wystawa prac Jadwigi Fastnacht otworzyła kolejny, już 61. sezon artystyczny tej grupy. Zapowiada się on bardzo twórczo, intensywnie i… egzotycznie. Artyści zostali bowiem zaproszeni ze zbiorową wystawą swoich prac do centrum sztuki Jawakar Kala Kendra w indyjskim Jaipur. Wyjazd w listopadzie, przygotowania już w toku.


« Wstecz

Instytucje kultury

Muzeum Górnictwa Węglowego Teatr Nowy
Dom Muzyki i Tańca w Zabrzu Muzeum Miejskie w Zabrzu 
Miejski Ośrodek Kultury Filharmonia Zabrzańska
Skansen Górniczy "Królowa Luiza"  Zabytkowa Kopalnia Węgla Kamiennego GUIDO

Polecamy

Biblioteka bierze udział w zatwierdzonym przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego programie Biblioteki Narodowej „Zakup nowości wydawniczych do bibliotek".

* * *

W roku 2016 ze środków finansowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego przyznanych MBP w Zabrzu w wysokości 109 913,00 zł zakupiono 5739 woluminów (w tym 76 audiobooków).

Nasze publikacje