×
Ta strona używa ciasteczek (ang. cookies). Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień w przeglądarce - kliknij tutaj...

Bibliografia WWW

ZAPRASZAMY DO ZAPOZNANIA SIĘ Z NOWYM KATALOGIEM BIBLIOGRAFII:

Kliknij tutaj

Newsletter

Zapisz się do naszego newslettera!

Windykacja w MBP!

W celu odzyskiwania wierzytelności Biblioteka podpisała umowę z firmą windykacyjną. Więcej...

Bierzemy udział

Współpracują z nami

Czy wiecie, że „Szczęście śpi na lewym boku”, a „Przygoda ma kolor niebieski”?

Opublikowano: 11 września 2017

Tak przekonuje znakomita pisarka, autorka książek dla dzieci Renata Piątkowska. Na spotkanie z nią zapraszamy w środę – 20 września o godz. 16.30 – do Filii nr 11 MBP w Zabrzu przy ul Wolności 177.

„Nie ma nudnych dni”, „Lemoniadowy ząb”, „Gdyby jajko mogło mówić i inne opowieści”, „Przygoda ma kolor niebieski”, „Dziadek na huśtawce” czy właśnie „Szczęście śpi na lewym boku” – to tylko wybrane tytuły z jej bogatego, liczącego ponad trzydzieści tytułów dorobku.

Renata Piątkowska jest absolwentką socjologii na Uniwersytecie Jagiellońskim, prywatnie mamą dwojga dorosłych już dzieci i pasjonatką malarstwa oraz jazdy konnej. Mieszka w Bielsku-Białej. Laureatka wielu nagród literackich, między innymi w konkursie na współczesną książkę dla dzieci i młodzieży im. Astrid Lindgren organizowanym przez Fundację ABCXXI – „Cała Polska czyta dzieciom”. Uhonorowana przez najmłodszych Orderem Uśmiechu, sama jest osobą pogodną, dowcipną i z pasją opowiadającą o swojej pracy.

- Humor w moich książkach zajmuje szczególne miejsce. Uważam, że nie ma lepszego sposobu, by zaciekawić małych, ale jakże wymagających czytelników. Wiadomo, że jak tekst jest nudny, to dzieci nawet nie próbują udawać, że im się podoba. Wtedy podczas lektury wyginają się i ziewają tak, że widać im cały przewód pokarmowy. Ale jak coś jest zabawne, pełne optymizmu, to zaraz oczy im błyszczą, chichoczą i dają się ponieść historii, choćby i na koniec świata. Mam wiele sygnałów, że podczas czytania moich książek dzieci się zaśmiewają do posikania włącznie. No i bardzo dobrze! – opowiadała w wywiadzie udzielonym „Gazecie Wyborczej”.

Spotkanie z Renatą Piątkowską to kolejna propozycja w cyklu „Książka na piątkę – znakomity początek” realizowanego przez zabrzańską Bibliotekę w ramach programu „Promocja czytelnictwa” Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Logo_Ministerstwa_Kultury_i_Dziedzictwa_Narodowego.svglogo- ksiazka na 5


« Wstecz

Instytucje kultury

Muzeum Górnictwa Węglowego Teatr Nowy
Dom Muzyki i Tańca w Zabrzu Muzeum Miejskie w Zabrzu 
Miejski Ośrodek Kultury Filharmonia Zabrzańska
Skansen Górniczy "Królowa Luiza"  Zabytkowa Kopalnia Węgla Kamiennego GUIDO

Polecamy

Biblioteka bierze udział w zatwierdzonym przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego programie Biblioteki Narodowej „Zakup nowości wydawniczych do bibliotek".

* * *

W roku 2016 ze środków finansowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego przyznanych MBP w Zabrzu w wysokości 109 913,00 zł zakupiono 5739 woluminów (w tym 76 audiobooków).

Nasze publikacje