×
Ta strona używa ciasteczek (ang. cookies). Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień w przeglądarce - kliknij tutaj...

Bibliografia WWW

ZAPRASZAMY DO ZAPOZNANIA SIĘ Z NOWYM KATALOGIEM BIBLIOGRAFII:

Kliknij tutaj

Newsletter

Zapisz się do naszego newslettera!

Windykacja w MBP!

W celu odzyskiwania wierzytelności Biblioteka podpisała umowę z firmą windykacyjną. Więcej...

Bierzemy udział

Współpracują z nami

Kto mnie wołał, czego chciał?

Opublikowano: 4 września 2017

 

Wołaliśmy my, bibliotekarze, a chcieliśmy zaprosić zabrzan do wspólnej lektury „Wesela” Stanisława Wyspiańskiego w ramach ogólnopolskiej akcji Narodowego Czytania. Działo się to w czasie miejskich dożynek w Grzybowicach w sobotę, 2 września br.

DSC03564

Po oficjalnym powitaniu gości przez Małgorzatę Mańkę-Szulik – Prezydent Miasta Zabrze oraz przedstawicieli Rady Dzielnicy Grzybowice i pokrojeniu dożynkowego bochna na scenie zagościły dobrze wszystkim znane frazy arcydramatu Wyspiańskiego: „Co tam, panie, w polityce”, „Trza być w butach na weselu”, „Chłop potęgą jest i basta!”, „A to Polska właśnie”, „Miałeś, chamie, złoty róg”, recytowane głosami m.in. wicedyrektor MBP w Zabrzu Natalii Wojtoń, redaktora Igora Cieślickiego, Tomasza Olichwera, członków Rady Dzielnicy, zabrzańskie bibliotekarki i chętnych uczestników dożynek. Całość zwieńczył quiz z wiedzy o „Weselu”, którego uczestnicy walczyli o nagrodę główną w postaci dwuosobowego zaproszenia na wrześniową wycieczkę do Ostrawy „Śladami czeskich pisarzy” organizowaną przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Zabrzu. Było sporo zabawy, a pytania okazały się nie tak trudne jak myśleliśmy. A może to po prostu zabrzanie mają „Wesele” w małym palcu?


« Wstecz

Instytucje kultury

Muzeum Górnictwa Węglowego Teatr Nowy
Dom Muzyki i Tańca w Zabrzu Muzeum Miejskie w Zabrzu 
Miejski Ośrodek Kultury Filharmonia Zabrzańska
Skansen Górniczy "Królowa Luiza"  Zabytkowa Kopalnia Węgla Kamiennego GUIDO

Polecamy

Biblioteka bierze udział w zatwierdzonym przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego programie Biblioteki Narodowej „Zakup nowości wydawniczych do bibliotek".

* * *

W roku 2016 ze środków finansowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego przyznanych MBP w Zabrzu w wysokości 109 913,00 zł zakupiono 5739 woluminów (w tym 76 audiobooków).

Nasze publikacje