×
Ta strona używa ciasteczek (ang. cookies). Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień w przeglądarce - kliknij tutaj...

Bibliografia WWW

ZAPRASZAMY DO ZAPOZNANIA SIĘ Z NOWYM KATALOGIEM BIBLIOGRAFII:

Kliknij tutaj

Newsletter

Zapisz się do naszego newslettera!

Windykacja w MBP!

W celu odzyskiwania wierzytelności Biblioteka podpisała umowę z firmą windykacyjną. Więcej...

Bierzemy udział

Współpracują z nami

To ci książeczki!

Opublikowano: 10 sierpnia 2017

Lapbook jest tematyczną książką-teczką, w której można umieszczać wiadomości na dowolny temat. To interaktywna przestrzeń na rysunki, opowiadania, wykresy, słówka, terminy czy też zdjęcia umieszczone w kieszonkach, książeczkach o przeróżnych kształtach i na karteczkach.

 Lapbooki-1

W lipcu br. w pięciu filiach Miejskiej Biblioteki Publicznej w Zabrzu – nr 4, 5, 10, 11 i 20 – odbył się cykl warsztatów tworzenia lapbooków, w których wzięły udział dzieci w wieku od 6 do 12 lat. Ich efektem są ciekawe i oryginalne książki stworzone samodzielnie przez uczestników. Było mnóstwo zabawy, świetnych, nieraz zaskakujących pomysłów i dumy z własnoręcznie wykonanych „dzieł”. Lapbookowe warsztaty to jedna z propozycji Lata w Bibliotece – cyklu imprez dla młodych czytelników odbywających się w lipcu i sierpniu w filiach na terenie całego Zabrza.

Poniżej kilka zdjęć z warsztatów w Filiach nr 5, 10 i 11.

Projekt dofinansowano ze środków Ministra  Kultury i Dziedzictwa Narodowego

Logo_Ministerstwa_Kultury_i_Dziedzictwa_Narodowego.svg


« Wstecz

Instytucje kultury

Muzeum Górnictwa Węglowego Teatr Nowy
Dom Muzyki i Tańca w Zabrzu Muzeum Miejskie w Zabrzu 
Miejski Ośrodek Kultury Filharmonia Zabrzańska
Skansen Górniczy "Królowa Luiza"  Zabytkowa Kopalnia Węgla Kamiennego GUIDO

Polecamy

Biblioteka bierze udział w zatwierdzonym przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego programie Biblioteki Narodowej „Zakup nowości wydawniczych do bibliotek".

* * *

W roku 2016 ze środków finansowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego przyznanych MBP w Zabrzu w wysokości 109 913,00 zł zakupiono 5739 woluminów (w tym 76 audiobooków).

Nasze publikacje