×
Ta strona używa ciasteczek (ang. cookies). Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień w przeglądarce - kliknij tutaj...

Bibliografia WWW

ZAPRASZAMY DO ZAPOZNANIA SIĘ Z NOWYM KATALOGIEM BIBLIOGRAFII:

Kliknij tutaj

Newsletter

Zapisz się do naszego newslettera!

Windykacja w MBP!

W celu odzyskiwania wierzytelności Biblioteka podpisała umowę z firmą windykacyjną. Więcej...

Bierzemy udział

Współpracują z nami

„Piątka” na PAL

Opublikowano: 22 czerwca 2017

W dniu 21 czerwca Filia nr 5 MBP gościła w siedzibie Programu Aktywności Lokalnej w Zabrzu-Mikulczycach.

- Zostaliśmy zaproszeni, aby porozmawiać z uczestnikami projektu o książkach, zabrzańskiej bibliotece i jej ofercie, a także wypromować mikulczycką filię w środowisku lokalnym – opowiada Dagmara Łągiewka.

PAL-Mikule-5

Mowa była nie tylko o książkach, ale i o różnorodności działań edukacyjno-kulturalnych, jakie podejmuje Biblioteka: spotkaniach autorskich, wystawach, cyklach „Spotkania z historią” i „Spotkania z podróżnikiem”, Dyskusyjnym Klubie Książki, warsztatach Kreatywnik, dyskusjach w cyklu „Rokita czyta”, turniejach gier planszowych i innych.

- Chcieliśmy przekonać, że każdy w bibliotece znajdzie coś dla siebie, że jest to miejsce, gdzie warto przyjść spędzić czas, poznać ciekawych ludzi, przeżyć coś wartościowego i zdobyć nową wiedzę – dodaje Dagmara Łągiewka

PAL-Mikule-4

W ramach kontynuacji współpracy z mikulczyckim PAL-em uczestnicy projektu zostali zaproszeni do Fili nr 5 na kolejne, już powakacyjne, spotkanie.


« Wstecz

Instytucje kultury

Muzeum Górnictwa Węglowego Teatr Nowy
Dom Muzyki i Tańca w Zabrzu Muzeum Miejskie w Zabrzu 
Miejski Ośrodek Kultury Filharmonia Zabrzańska
Skansen Górniczy "Królowa Luiza"  Zabytkowa Kopalnia Węgla Kamiennego GUIDO

Polecamy

Biblioteka bierze udział w zatwierdzonym przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego programie Biblioteki Narodowej „Zakup nowości wydawniczych do bibliotek".

* * *

W roku 2016 ze środków finansowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego przyznanych MBP w Zabrzu w wysokości 109 913,00 zł zakupiono 5739 woluminów (w tym 76 audiobooków).

Nasze publikacje