×
Ta strona używa ciasteczek (ang. cookies). Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień w przeglądarce - kliknij tutaj...

Bibliografia WWW

ZAPRASZAMY DO ZAPOZNANIA SIĘ Z NOWYM KATALOGIEM BIBLIOGRAFII:

Kliknij tutaj

Newsletter

Zapisz się do naszego newslettera!

Windykacja w MBP!

W celu odzyskiwania wierzytelności Biblioteka podpisała umowę z firmą windykacyjną. Więcej...

Bierzemy udział

Współpracują z nami

E-CZYTANIE – w lesie, na plaży i polanie

Opublikowano: 20 czerwca 2017

Lekko, wygodnie i z przyjemnością. Idealnie na lato. Czytniki e-booków z powodzeniem zastąpią tradycyjne książki, obciążające mocno wakacyjne walizki czy plecaki. My takie mamy – i wypożyczamy!

suitcase-and-books-1463301975CIh

Czytnik książek elektronicznych (też: czytnik e-książek, czytnik e-booków, e-czytnik, z ang. e-book reader) to urządzenie przeznaczone do wyświetlania i dogodnego czytania tekstów zapisanych w formie cyfrowej, np. e-booków, e-gazet itp. To tyle z nieocenionej Wikipedii.

Zabrzańska Biblioteka posiada osiem czytników do wypożyczenia oraz jeden do wykorzystania na miejscu. Czytniki zawierają kolekcję książek elektronicznych pochodzących z domeny publicznej i innych darmowych źródeł.

Pożyczyć je można w Wypożyczalni Centralnej (ul. ks. J. Londzina 3, tel. 32/ 370 12 53) oraz Filii nr 13 (ul. Wyzwolenia 9, tel. 32/ 271 40 07). Na miejscu czytnik udostępnia Czytelnia Ogólna (ul. Wyzwolenia 4, te. 32/ 271 19 80).

Czytnik-F13

Regulamin korzystania z czytników e-booków: https://www.biblioteka.zabrze.pl/dla-czytelnikow/regulaminy/regulamin-korzystania-z-czytnikow-ksiazek-elektronicznych

 

 


« Wstecz

Instytucje kultury

Muzeum Górnictwa Węglowego Teatr Nowy
Dom Muzyki i Tańca w Zabrzu Muzeum Miejskie w Zabrzu 
Miejski Ośrodek Kultury Filharmonia Zabrzańska
Skansen Górniczy "Królowa Luiza"  Zabytkowa Kopalnia Węgla Kamiennego GUIDO

Polecamy

Biblioteka bierze udział w zatwierdzonym przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego programie Biblioteki Narodowej „Zakup nowości wydawniczych do bibliotek".

* * *

W roku 2016 ze środków finansowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego przyznanych MBP w Zabrzu w wysokości 109 913,00 zł zakupiono 5739 woluminów (w tym 76 audiobooków).

Nasze publikacje