×
Ta strona używa ciasteczek (ang. cookies). Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień w przeglądarce - kliknij tutaj...

Bibliografia WWW

ZAPRASZAMY DO ZAPOZNANIA SIĘ Z NOWYM KATALOGIEM BIBLIOGRAFII:

Kliknij tutaj

Newsletter

Zapisz się do naszego newslettera!

Windykacja w MBP!

W celu odzyskiwania wierzytelności Biblioteka podpisała umowę z firmą windykacyjną. Więcej...

Bierzemy udział

Współpracują z nami

Środowisko ponad wszystko!

Opublikowano: 19 czerwca 2017

Mikulczyckie przedszkolaki wiedzą o tym doskonale – między innymi dzięki zakończonemu niedawno cyklowi ekozajęć edukacyjnych w Filii nr 5 MBP w Zabrzu.

Spotkanie zorganizowane zostało z okazji Światowego Dnia Środowiska. Uczestniczyło w nim 200 dzieci z Przedszkoli nr 35 i 45 oraz Zespołu Przedszkolnego nr 1.

- Rozmawialiśmy o potrzebie ochrony środowiska naturalnego, o tym, jak sami możemy o nie dbać poprzez nieśmiecenie, segregowanie odpadów czy oszczędne zużycie wody – opowiada kierująca mikulczycką filią biblioteki Dagmara Łągiewka. – Dyskutowaliśmy o tym, jak zachowywać się w lesie i parku, które są domem dla wielu gatunków zwierząt i roślin. Mówiliśmy też o tym, że powinniśmy wszystkie istoty żywe traktować z szacunkiem – dodaje.

5-Eko-25-Eko-3

 

 

 

 

 

Dzieci uczestniczące w zajęciach zaznajomiły się z publikacjami encyklopedycznymi dotyczącymi tematyki przyrodniczej. Wysłuchały też bajek o przygodach mieszkańców lasów i łąk. Z biblioteki wyszły ze świadomością, jak ważne jest bycie proekologicznym i w bardzo zielonych humorach;).

5-Eko-6


« Wstecz

Instytucje kultury

Muzeum Górnictwa Węglowego Teatr Nowy
Dom Muzyki i Tańca w Zabrzu Muzeum Miejskie w Zabrzu 
Miejski Ośrodek Kultury Filharmonia Zabrzańska
Skansen Górniczy "Królowa Luiza"  Zabytkowa Kopalnia Węgla Kamiennego GUIDO

Polecamy

Biblioteka bierze udział w zatwierdzonym przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego programie Biblioteki Narodowej „Zakup nowości wydawniczych do bibliotek".

* * *

W roku 2016 ze środków finansowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego przyznanych MBP w Zabrzu w wysokości 109 913,00 zł zakupiono 5739 woluminów (w tym 76 audiobooków).

Nasze publikacje