×
Ta strona używa ciasteczek (ang. cookies). Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień w przeglądarce - kliknij tutaj...

Bibliografia WWW

ZAPRASZAMY DO ZAPOZNANIA SIĘ Z NOWYM KATALOGIEM BIBLIOGRAFII:

Kliknij tutaj

Newsletter

Zapisz się do naszego newslettera!

Windykacja w MBP!

W celu odzyskiwania wierzytelności Biblioteka podpisała umowę z firmą windykacyjną. Więcej...

Bierzemy udział

Współpracują z nami

Obrazowo

Opublikowano: 13 czerwca 2017

 

- To był bardzo owocny rok, dlatego też przyniosłam dla was po jabłku. Tak Iwa Kruczkowska-Król – opiekunka grupy 18-Obsydian – powitała artystów na wernisażu wystawy podsumowującej ostatni sezon pracy twórczej w poniedziałek, 12 czerwca, w Filii nr 2 MBP w Zabrzu.

Portret zbiorowy 18-Obsydian

Zbiorowy portret członków grupy 18-Obsydian – obraz Jadwigi Fastnacht

Ekspozycja prezentuje prace czternastu plastyków. Przeważają obrazy olejne, obok nich można zobaczyć również grafiki, fotografie i kompozycje przetworzone komputerowo. Tematyka bardzo różnorodna – od abstrakcji przez portrety, sceny obyczajowe, fragmenty architektury po pejzaże i obrazy „roślinne”.

Grupa 18-Obsydian, która niedawno świętowała jubileusz swojego 60-lecia, w Filii nr 2 MBP gości regularnie od 1997 roku, czyli już 20 lat. Prawie co miesiąc mają tu miejsce wernisaże kolejnych wystaw grupy. Prace artystów doskonale komponują się ze stylowym wnętrzem biblioteki zajmującej pomieszczenia w dawnym biskupickim ratuszu.

Wystawę można oglądać do końca sierpnia.


« Wstecz

Instytucje kultury

Muzeum Górnictwa Węglowego Teatr Nowy
Dom Muzyki i Tańca w Zabrzu Muzeum Miejskie w Zabrzu 
Miejski Ośrodek Kultury Filharmonia Zabrzańska
Skansen Górniczy "Królowa Luiza"  Zabytkowa Kopalnia Węgla Kamiennego GUIDO

Polecamy

Biblioteka bierze udział w zatwierdzonym przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego programie Biblioteki Narodowej „Zakup nowości wydawniczych do bibliotek".

* * *

W roku 2016 ze środków finansowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego przyznanych MBP w Zabrzu w wysokości 109 913,00 zł zakupiono 5739 woluminów (w tym 76 audiobooków).

Nasze publikacje