×
Ta strona używa ciasteczek (ang. cookies). Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień w przeglądarce - kliknij tutaj...

Bibliografia WWW

ZAPRASZAMY DO ZAPOZNANIA SIĘ Z NOWYM KATALOGIEM BIBLIOGRAFII:

Kliknij tutaj

Newsletter

Zapisz się do naszego newslettera!

Windykacja w MBP!

W celu odzyskiwania wierzytelności Biblioteka podpisała umowę z firmą windykacyjną. Więcej...

Bierzemy udział

Współpracują z nami

To tylko rock!

Opublikowano: 12 czerwca 2017

W ostatni piątek, 9 czerwca, połączone siły zabrzańskiej Biblioteki oraz trzech lokalnych stowarzyszeń – Humanus, Kartel Kulturalny oraz Oficyna Kultury – zorganizowały w pubie „Oficyna” koncerty dwóch zespołów: czeskiego Ajdontker oraz formacji z Bytomia AmigosUnited.

Wydarzenie odbyło się w ramach projektu „Czeskie inspiracje – nie tylko literackie „, który jest dofinansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Czeskie Inspiracje

Ajdontker to czeska formacja od 7 lat obecna na scenie. Ostatnia ich płyta nosi tytuł „Nad věcí”. Występowali na największych czeskich festiwalach, takich jak Rock for People, supportowali Kult, Kazika na Żywo i Farben Lehre. Niesamowita energia, chwytliwe melodie i teksty oraz blond basistka – to oni!

W latach 70. pojawiła się legenda punk rocka: Ramones. Zespół, którego utwory lubią wszyscy: punkowcy, metalowcy, rockersi i hipisi. 40 lat później powstaje… AmigosUnited. Covery Ramones w ich wykonaniu są nie do przegapienia!

Z rockowym pozdrowieniem zapraszamy do obejrzenia krótkiej fotorelacji z piątkowych koncertów. Autorem zdjęć jest Mateusz Jaromin.

Logo_Ministerstwa_Kultury_i_Dziedzictwa_Narodowego.svg

 

Projekt dofinansowano ze środków Ministra  Kultury i Dziedzictwa Narodowego


« Wstecz

Biblioteka bierze udział w zatwierdzonym przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego programie Biblioteki Narodowej „Zakup nowości wydawniczych do bibliotek".

* * *

W roku 2016 ze środków finansowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego przyznanych MBP w Zabrzu w wysokości 109 913,00 zł zakupiono 5739 woluminów (w tym 76 audiobooków).

Nasze publikacje