×
Ta strona używa ciasteczek (ang. cookies). Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień w przeglądarce - kliknij tutaj...

Bibliografia WWW

ZAPRASZAMY DO ZAPOZNANIA SIĘ Z NOWYM KATALOGIEM BIBLIOGRAFII:

Kliknij tutaj

Newsletter

Zapisz się do naszego newslettera!

Windykacja w MBP!

W celu odzyskiwania wierzytelności Biblioteka podpisała umowę z firmą windykacyjną. Więcej...

Bierzemy udział

Współpracują z nami

Poczytaj mi, mamo (i tato)!

Opublikowano: 19 maja 2017

Jak biblioteka może uczcić święto rodziny? Oczywiście na swój sposób – czyli poprzez książki. MBP w Zabrzu przygotowała dwa ciekawe spotkania, które znalazły się w programie 10. Metropolitalnego Święta Rodziny. 24 i 25 maja zapraszamy dzieci i rodziców do Filii nr 11 przy ul. Wolności 177.

„CZYTELNICZE PORANKI – PIERWSZE CZYTANKI”

W środę – 24 maja – o godz. 11.00 na „sowim” dywanie najmniejsze maluchy – pełzające, raczkujące czy też siedzące na kolanach mamy lub taty – będą słuchały, oglądały i dotykały (byle bez obśliniania!) książeczki dla nich właśnie przeznaczone. O zwierzakach, bajkowych stworkach, pojazdach i różnych innych fascynujących rzeczach. Cykl „Czytelnicze poranki – pierwsze czytanki” ma przekonać rodziców, że czytanie, kontakt z książką od najmniejszej „małości” rozwija dzieci, a przy okazji obu stronom daje mnóstwo radości. Gęstniejąca ze spotkania na spotkanie grupa „pieluchowców” na bibliotecznej podłodze świadczy o tym, że przekonywać nie trzeba długo.

logo_czytank_f11

„KSIĄŻKA NA PIĄTKĘ – ZNAKOMITY POCZĄTEK”

To nowy projekt realizowany przez zabrzańską bibliotekę w ramach programu „Promocja Czytelnictwa” Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. W czwartek – 25 maja – o godz. 16.00 zapraszamy rodziców na warsztaty, podczas których wskażemy, jak dobierać wartościową literaturę dla dzieci. Powiemy też, jak kształtować nawyki czytelnicze od wczesnego dzieciństwa, aby czytanie było postrzegane jako przyjemność, a nie kojarzyło się tylko z obowiązkiem szkolnym. Najważniejszym celem warsztatów będzie uświadomienie rodzicom, że nagrody przyznawane książkom dziecięcym i ich autorom powinny być dla nich ważną informacją przy wyborze lektur dla dziecka.

Logo_Ministerstwa_Kultury_i_Dziedzictwa_Narodowego.svg Projekt „Książka na piątkę – znakomity początek” dofinansowano ze środków Ministra  Kultury i Dziedzictwa Narodowego


« Wstecz

Biblioteka bierze udział w zatwierdzonym przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego programie Biblioteki Narodowej „Zakup nowości wydawniczych do bibliotek".

* * *

W roku 2016 ze środków finansowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego przyznanych MBP w Zabrzu w wysokości 109 913,00 zł zakupiono 5739 woluminów (w tym 76 audiobooków).

Nasze publikacje