×
Ta strona używa ciasteczek (ang. cookies). Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień w przeglądarce - kliknij tutaj...

Bibliografia WWW

ZAPRASZAMY DO ZAPOZNANIA SIĘ Z NOWYM KATALOGIEM BIBLIOGRAFII:

Kliknij tutaj

Newsletter

Zapisz się do naszego newslettera!

Windykacja w MBP!

W celu odzyskiwania wierzytelności Biblioteka podpisała umowę z firmą windykacyjną. Więcej...

Bierzemy udział

Współpracują z nami

Czy z kwiatka będzie sałatka?

Opublikowano: 17 maja 2017

Raz w ogrodzie bez przyczyny pokłóciły się rośliny„. Tak rozpoczęła się dramatyczna historia niesnasek między kwiatami a warzywami i owocami o to, które są bardziej użyteczne. Na szczęście wszystko skończyło się happy endem. Tę uroczą wierszowaną historię przedstawiły w Filii nr 17 na Zaborzu dzieci ze świetlicy socjoterapeutycznej „Elf” w OPP nr 4 Centrum Edukacji Twórczej w Zabrzu.

DSC02250

Na inscenizację zaproszeni zostali rodzice i rodzeństwo małych aktorów, którzy pooglądali, sfotografowali i nagrodzili występujących ciepłymi oklaskami. Potem był poczęstunek – w nawiązaniu do tematu przedstawienia dzieci dostały do schrupania jabłka. No dobrze, coś słodkiego też się znalazło…

DSC02255DSC02247

 

 

 

 

Ta sympatyczna uroczystość ma już kilkuletnią tradycję. Występ podopiecznych świetlicy „Elf” stanowi zwieńczenie całorocznego cyklu zajęć w Filii nr 17 odbywających się pod hasłem „Czytajmy razem”.

I już zgoda jest w ogrodzie, wszyscy mówią o pogodzie„;)


« Wstecz

Instytucje kultury

Muzeum Górnictwa Węglowego Teatr Nowy
Dom Muzyki i Tańca w Zabrzu Muzeum Miejskie w Zabrzu 
Miejski Ośrodek Kultury Filharmonia Zabrzańska
Skansen Górniczy "Królowa Luiza"  Zabytkowa Kopalnia Węgla Kamiennego GUIDO

Polecamy

Biblioteka bierze udział w zatwierdzonym przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego programie Biblioteki Narodowej „Zakup nowości wydawniczych do bibliotek".

* * *

W roku 2016 ze środków finansowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego przyznanych MBP w Zabrzu w wysokości 109 913,00 zł zakupiono 5739 woluminów (w tym 76 audiobooków).

Nasze publikacje