×
Ta strona używa ciasteczek (ang. cookies). Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień w przeglądarce - kliknij tutaj...

Bibliografia WWW

ZAPRASZAMY DO ZAPOZNANIA SIĘ Z NOWYM KATALOGIEM BIBLIOGRAFII:

Kliknij tutaj

Newsletter

Zapisz się do naszego newslettera!

Windykacja w MBP!

W celu odzyskiwania wierzytelności Biblioteka podpisała umowę z firmą windykacyjną. Więcej...

Bierzemy udział

Współpracują z nami

Ulicznicy

Opublikowano: 15 maja 2017

 

Akcja zaczęła się w samo południe na pochmurnym placu Wolności, gdzie grupy uczniów w fantazyjnych przebraniach pogrążyły się w lekturze książek. Potem barwny korowód przemaszerował na dziedziniec MDK nr 2, na którym odbyło się spotkanie z Markiem Szołtyskiem – znanym autorem serii książek o Górnym Śląsku. Rozwiązane zostały również konkursy na najciekawsze przebranie oraz hasło związane z czytelnictwem.

DSC01969

Po południu organizatorki zaprosiły na drugą część imprezy – głośne czytanie na placu Wolności, już bez udziału zorganizowanych grup uczniowskich. W „Czytelni pod chmurką” przechodnie mieli okazję zaprezentować krótkie fragmenty książek, które potem otrzymywali w prezencie. Dowiadywali się również o działalności Biblioteki, możliwości zapisania się i korzystania z księgozbioru. Mimo brzydkiej aury publiczność dopisała. Zmarznięci byli częstowani herbatą z – jak zwykle niezawodnej – herbaciarni „Czajnik”, rozgrzewała również muzyka gitarowa w wykonaniu zespołu z OPP2.


« Wstecz

Biblioteka bierze udział w zatwierdzonym przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego programie Biblioteki Narodowej „Zakup nowości wydawniczych do bibliotek".

* * *

W roku 2016 ze środków finansowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego przyznanych MBP w Zabrzu w wysokości 109 913,00 zł zakupiono 5739 woluminów (w tym 76 audiobooków).

Nasze publikacje