×
Ta strona używa ciasteczek (ang. cookies). Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień w przeglądarce - kliknij tutaj...

Bibliografia WWW

ZAPRASZAMY DO ZAPOZNANIA SIĘ Z NOWYM KATALOGIEM BIBLIOGRAFII:

Kliknij tutaj

Newsletter

Zapisz się do naszego newslettera!

Windykacja w MBP!

W celu odzyskiwania wierzytelności Biblioteka podpisała umowę z firmą windykacyjną. Więcej...

Bierzemy udział

Współpracują z nami

„Skołowani”. Odjazdowy Bibliotekarz 2017

Opublikowano: 15 maja 2017

Książka i rower? Oczywiście! No, może nie w tym samym czasie, bo jednoczesna jazda i czytanie to jednak zbyt ryzykowna zabawa. Najlepiej po kolei: dojechać i poczytać. Tak właśnie jak podczas rajdu „Odjazdowy Bibliotekarz”, który odbył się 12 maja w Zabrzu już po raz szósty. Organizatorzy: MBP w Zabrzu, Zabrzańska i Gliwicka Masa Krytyczna.

Wielobarwny peleton dwukołowców, różnych rozmiarów i maści, wyruszył późnym popołudniem z placu Wyzwolenia, by po ponadgodzinnej jeździe zameldować się na mecie na terenie przedsiębiorstwa „Demex” przy ul. Hagera. Tu się dopiero zaczęło! Było losowanie nagród, w tym biletu na wrześniową wycieczkę „Śladami czeskich pisarzy” organizowaną przez MBP oraz autorskiego egzemplarza świeżo wydanej książki „Czajnikowy.pl. Dobra herbata” Rafała Przybyloka z herbaciarni „Czajnik”. Sam autor też był na miejscu i częstował spragnionych rowerzystów orzeźwiającą mate. Pozostałe nagrody ufundowali m.in. Urząd Miasta Zabrze, Teatr Nowy, Muzeum Górnictwa Węglowego, CH „Platan”, Zabrzański Kompleks Rekreacji „Aquarius”, Galeria Rowerowa, restauracja „Tukan” i klub fitnessu „Stary Hangar”.

DSC02172

Jeśli Odjazdowy Bibliotekarz, to oczywiście nie mogło zabraknąć książek. Stoisko z nimi było tłumnie oblegane – za prawidłową odpowiedź na pytanie w konkursie literackim można było w nagrodę wybrać (i zabrać) lekturę dla siebie.

Kolorem dominującym tego dnia był pomarańczowy – charakterystyczny dla majowych rajdów „Odjazdowy Bibliotekarz” odbywających się w całej Polsce. Uczestnicy zabrzańskiej akcji częstowali się pomarańczami i chrupali słupki marchewek.

Zabawa trwała prawie godzinę, po czym rowerzyści rozjechali się do domów. Z włączonymi światłami oczywiście i – mamy nadzieję – z przekonaniem, że czytanie jest naj, naj;) Na równi z kolarstwem.

O akcji „Odjazdowy Bibliotekarz” napisali (i sfotografowali):

http://pokladykultury.pl/index.php/fotogaleria/1343-odjazdowy-bibliotekarz-i-masa-krytyczna

https://zabrze.com.pl/i,odjazdowy-bibliotekarz-i-masa-krytyczna-razem-na-trasie,100,898246.html

A poniżej nasza fotorelacja:


« Wstecz

Biblioteka bierze udział w zatwierdzonym przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego programie Biblioteki Narodowej „Zakup nowości wydawniczych do bibliotek".

* * *

W roku 2016 ze środków finansowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego przyznanych MBP w Zabrzu w wysokości 109 913,00 zł zakupiono 5739 woluminów (w tym 76 audiobooków).

Nasze publikacje