×
Ta strona używa ciasteczek (ang. cookies). Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień w przeglądarce - kliknij tutaj...

Zapraszamy do wypełnienia ankiety:

Kliknij tutaj

Newsletter

Zapisz się do naszego newslettera!

Windykacja w MBP!

W celu odzyskiwania wierzytelności Biblioteka podpisała umowę z firmą windykacyjną. Więcej...

Bierzemy udział

Współpracują z nami

Poezja w piwnicy

Opublikowano: 20 kwietnia 2017

Wiersze są potrzebne przede wszystkim tym, którzy je piszą. A jeśli ktoś je czyta, to wtedy jest się cudownie zaskoczonym i tyle„. Słowa uznanego poety, gliwiczanina Krzysztofa Siwczyka mogą posłużyć za motto spotkania z nim, które planowane jest w najbliższy poniedziałek. Tam wiersze będzie się czytało z całą pewnością.

W dniu 24 kwietnia o godz. 17.00 w piwnicy MDK nr 2 przy ul. 3 Maja 12 odbędzie się kolejne spotkanie w ramach „Warsztatowni”. Tym razem gościem będzie Krzysztof Siwczyk – poeta, aktor (m.in. odtwórca tytułowej roli w filmie „Wojaczek” Lecha Majewskiego), zastępca dyrektora Instytutu Mikołowskiego im. R. Wojaczka, dyrektor Festiwalu Miłosza w Krakowie 2017.

Spotkanie podzielone zostanie na dwie części. W pierwszej z poetą rozmawiać będzie Czesław Zdechlikiewicz, a w drugiej uczestnicy sami będą mogli zaprezentować swoje wiersze.


« Wstecz

Instytucje kultury

Muzeum Górnictwa Węglowego Teatr Nowy
Dom Muzyki i Tańca w Zabrzu Muzeum Miejskie w Zabrzu 
Miejski Ośrodek Kultury Filharmonia Zabrzańska
Skansen Górniczy "Królowa Luiza"  Zabytkowa Kopalnia Węgla Kamiennego GUIDO

Polecamy


Biblioteka bierze udział w zatwierdzonym przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego programie Biblioteki Narodowej „Zakup nowości wydawniczych do bibliotek".

* * *

W roku 2016 ze środków finansowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego przyznanych MBP w Zabrzu w wysokości 109 913,00 zł zakupiono 5739 woluminów (w tym 76 audiobooków).

Nasze publikacje