×
Ta strona używa ciasteczek (ang. cookies). Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień w przeglądarce - kliknij tutaj...

Bibliografia WWW

ZAPRASZAMY DO ZAPOZNANIA SIĘ Z NOWYM KATALOGIEM BIBLIOGRAFII:

Kliknij tutaj

Newsletter

Zapisz się do naszego newslettera!

Windykacja w MBP!

W celu odzyskiwania wierzytelności Biblioteka podpisała umowę z firmą windykacyjną. Więcej...

Bierzemy udział

Współpracują z nami

Na trzy koła i cztery głosy

Opublikowano: 30 marca 2017

Ma swoją oddaną Marię i takich przyjaciół. Ma też specjalny trójkołowy rower, na którym przemierza górskie szlaki. W takim towarzystwie niepełnosprawność nie ma szans popsuć mu planów. A tych Mariuszowi Urbankowi – rowerzyście, gościowi marcowego „Spotkania z podróżnikiem” w Filii nr 6 MBP – nie brakuje.

Mariusz Urbanek-2Mieszka w okolicach Rybnika i stamtąd regularnie wyrusza w dalekie trasy, między innymi po ukochanych Beskidach. Towarzyszą mu przyjaciele, Kuba i Łukasz. W środę, 29 marca, przyjechali z Mariuszem, tym razem do Zabrza, wraz z jego życiową partnerką Marią. I tak opowieść podróżnika cierpiącego na skutki dziecięcego porażenia mózgowego rozłożyła się na cztery głosy. Słychać w nich było pasję, determinację, wiele życiowej fantazji oraz mnóstwo ciepła i wzajemnej życzliwości. Taki prawdziwie energetyczny koktajl.

Mariusz Urbanek-4„Jestem inny, ale nie aż tak” – mówi o sobie Mariusz Urbanek. Chociaż honorowe rundki na rowerze wokół rynku w Wiśle to wyłącznie jego specjalność.

Przypomnijmy, że cykl „Spotkanie z podróżnikiem” organizowany jest przez Filię nr 6 Miejskiej Biblioteki Publicznej w Zabrzu oraz działające prężnie w Rokitnicy stowarzyszenie Kartel Kulturalny.

Mariusz Urbanek-5


« Wstecz

Biblioteka bierze udział w zatwierdzonym przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego programie Biblioteki Narodowej „Zakup nowości wydawniczych do bibliotek".

* * *

W roku 2016 ze środków finansowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego przyznanych MBP w Zabrzu w wysokości 109 913,00 zł zakupiono 5739 woluminów (w tym 76 audiobooków).

Nasze publikacje