×
Ta strona używa ciasteczek (ang. cookies). Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień w przeglądarce - kliknij tutaj...

Zapraszamy do wypełnienia ankiety:

Kliknij tutaj

Newsletter

Zapisz się do naszego newslettera!

Windykacja w MBP!

W celu odzyskiwania wierzytelności Biblioteka podpisała umowę z firmą windykacyjną. Więcej...

Bierzemy udział

Współpracują z nami

Rokitnica gra, czyta oraz podróżuje

Opublikowano: 16 marca 2017

- Oby trafiła się szóstka! – zaklinają kostkę zapaleni gracze. Życzymy szóstek, a jednocześnie zapraszamy do „6” – filii Miejskiej Biblioteki Publicznej w Zabrzu-Rokitnicy. Będzie tam można pograć (w planszówki), podyskutować (o „Królu” Szczepana Twardocha), a także pooglądać i posłuchać (podróżnika Mariusza Urbanka).

Planszówki-kostka117 marca 2017 r. – piątek – godz. 18.00

„Twoja kolej – odkryj gry planszowe” – to tytuł spotkania miłośników, pasjonatów i sympatyków tej szlachetnej rozrywki. Można przyjść w pojedynkę, w parze lub w grupie rodzinnej czy przyjacielskiej. Plansze (i nie tylko) czekają!

 

Rokita czyta

22 marca – środa – godz. 18.00

W czasie spotkania dyskusyjnego z cyklu „Rokita czyta” panować będzie niepodzielnie „Król”, najnowsza powieść Szczepana Twardocha. „Dwie Warszawy mówiące dwoma językami, żyjące w osobnych światach, okazujące sobie obojętność, czasem pałające nienawiścią. I mężczyzna, który w 1937 roku jest na ustach wszystkich” – czytamy na okładce książki. Aż kusi, by zajrzeć do środka…

 

Spotkanie z podróżnikiem29 marca – środa – godz. 18.00

„Spotkanie z podróżnikiem” – tym razem na… trzech kółkach. Mariusz Urbanek mieszka w Rybniku i pasjonuje się wyprawami rowerowymi. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie fakt, że jest niepełnosprawny – urodził się z porażeniem mózgowym. W realizacji podróżniczych marzeń pomaga mu specjalny trójkołowy rower, na którym przemierza przede wszystkim górskie szlaki.

Zapraszamy na wszystkie trzy marcowe imprezy w „Szóstce” (ul. Krakowska 52). Ich organizatorami są Filia nr 6 MBP w Zabrzu oraz stowarzyszenie Kartel Kulturalny.


« Wstecz

Instytucje kultury

Muzeum Górnictwa Węglowego Teatr Nowy
Dom Muzyki i Tańca w Zabrzu Muzeum Miejskie w Zabrzu 
Miejski Ośrodek Kultury Filharmonia Zabrzańska
Skansen Górniczy "Królowa Luiza"  Zabytkowa Kopalnia Węgla Kamiennego GUIDO

Polecamy


Biblioteka bierze udział w zatwierdzonym przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego programie Biblioteki Narodowej „Zakup nowości wydawniczych do bibliotek".

* * *

W roku 2016 ze środków finansowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego przyznanych MBP w Zabrzu w wysokości 109 913,00 zł zakupiono 5739 woluminów (w tym 76 audiobooków).

Nasze publikacje