×
Ta strona używa ciasteczek (ang. cookies). Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień w przeglądarce - kliknij tutaj...

Zapraszamy do wypełnienia ankiety:

Kliknij tutaj

Newsletter

Zapisz się do naszego newslettera!

Windykacja w MBP!

W celu odzyskiwania wierzytelności Biblioteka podpisała umowę z firmą windykacyjną. Więcej...

Bierzemy udział

Współpracują z nami

Wystawa w Czytelni Ogólnej MBP. Dzieci i Janoschowy zwierzyniec

Opublikowano: 14 marca 2017

Kto ma przyjaciela, może się niczego nie bać. Wiedzą o tym Miś i Tygrysek (oraz Tygryskowa Kaczka), znani na całym niemal świecie bohaterowie serii książek przygodowych, których autorem jest pochodzący z Zabrza pisarz Janosch. W czytelni można oglądać ekspozycję prac przedszkolaków i uczniów zainspirowanych postaciami z jego bajek.

DSC01634Pierwsza była niewielka książeczka „Ach, jak cudowna jest Panama”. Wydana w 1992 roku, zapoczątkowała cykl liczący obecnie sto kilkadziesiąt tytułów, przetłumaczonych na ponad trzydzieści języków. Przedstawiony w nich barwny, pełen fantazji świat oczarowuje małych czytelników.

Nietrudno się o tym przekonać oglądając wystawę w zabrzańskiej MBP. Jest ona pokłosiem konkursu plastycznego dla dzieci ogłoszonego z okazji jubileuszu „Janosch. uRodziny” – dedykowanego pisarzowi z okazji jego 86-lecia przez Miasto Zabrze.

Otwarcie wystawy „Bohaterowie bajek Janoscha oczami dzieci” nastąpiło 13 marca 2017 r. – potrwa ona do końca tego miesiąca (31.03.) w Czytelni Ogólnej MBP w Zabrzu przy ul. Wyzwolenia 4.


« Wstecz


Biblioteka bierze udział w zatwierdzonym przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego programie Biblioteki Narodowej „Zakup nowości wydawniczych do bibliotek".

* * *

W roku 2016 ze środków finansowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego przyznanych MBP w Zabrzu w wysokości 109 913,00 zł zakupiono 5739 woluminów (w tym 76 audiobooków).

Nasze publikacje