×
Ta strona używa ciasteczek (ang. cookies). Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień w przeglądarce - kliknij tutaj...

Bibliografia WWW

ZAPRASZAMY DO ZAPOZNANIA SIĘ Z NOWYM KATALOGIEM BIBLIOGRAFII:

Kliknij tutaj

Newsletter

Zapisz się do naszego newslettera!

Windykacja w MBP!

W celu odzyskiwania wierzytelności Biblioteka podpisała umowę z firmą windykacyjną. Więcej...

Bierzemy udział

Współpracują z nami

Ile klawiszy ma brajlowska maszyna do pisania?

Opublikowano: 13 marca 2017

Sześć. Tego, między innymi, dowiedzieli się drugoklasiści ze Szkoły Podstawowej nr 7 w Zabrzu – uczestnicy lekcji bibliotecznej w Filii nr 12 „książki mówionej”. W piątek, 10 marca, do „biblioteki pełnej dźwięków” zaprosiła ich prowadząca filię Małgorzata Arendarczyk.

Brajlowska maszyna do pisania była główną atrakcją spotkania, ale oczywiście nie jedyną. Dzieci miały okazję pooglądać i podotykać książki pisane alfabetem Braille’a, pomysłowe książeczki z ilustracjami dotykowymi, pełne wypukłych obrazków i wyklejanek, oraz egzemplarze w czarnodruku ze specjalnymi, większymi literami, przeznaczone dla osób niedowidzących.

- A tu mamy książki w wagonikach – opowiadała uczniom pani Małgosia, pokazując półki z literaturą zapisaną na kasetach magnetofonowych. Sąsiadują one z dużą, na bieżąco uzupełnianą kolekcją audiobooków, a także dawnych płyt winylowych.

Księgozbiór filii „Dwunastki”, która działa już od 1978 roku, liczy w tej chwili około 4000 woluminów. Mogą z nich korzystać czytelnicy w każdym wieku – podobnie jak ze spotkań organizowanych przez panią Małgorzatę. Obok lekcji bibliotecznych dla uczniów w różnym wieku – od pierwszaków po maturzystów – odbywają się tu zajęcia dla osób dorosłych wprowadzające w świat książek „czytanych uszami”.

Zainteresowanych zapraszamy do Filii nr 12 MBP w Zabrzu, ul. Wyzwolenia 2, tel. 32/278 44 96 i 32/275 38 64. O szczegółach będziemy też informować na naszej stronie internetowej.


« Wstecz

Biblioteka bierze udział w zatwierdzonym przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego programie Biblioteki Narodowej „Zakup nowości wydawniczych do bibliotek".

* * *

W roku 2016 ze środków finansowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego przyznanych MBP w Zabrzu w wysokości 109 913,00 zł zakupiono 5739 woluminów (w tym 76 audiobooków).

Nasze publikacje