×
Ta strona używa ciasteczek (ang. cookies). Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień w przeglądarce - kliknij tutaj...

Zapraszamy do wypełnienia ankiety:

Kliknij tutaj

Newsletter

Zapisz się do naszego newslettera!

Windykacja w MBP!

W celu odzyskiwania wierzytelności Biblioteka podpisała umowę z firmą windykacyjną. Więcej...

Bierzemy udział

Współpracują z nami

„BB” nr 38 już jest!

Opublikowano: 9 marca 2017

I nie chodzi tu bynajmniej o rozmiar odzieży słynnej niegdyś Brigitte Bardot – w skrócie BB – a o kolejny, trzeci w tym roku, numer „Babskiego Biuletynu” redagowanego przez Ewę Skowronek, która prowadzi Filię nr 8 MBP w Zabrzu-Pawłowie.

BABSKI BIULETYN

NR 3(38) Filia Nr 8, Zabrze-Pawłów, marzec 2017

- Na początku był „Klub książki i spraw wszelakich” z rozmowami przy herbacie – wspomina pani Ewa. – Spotykałyśmy się w naszej filii w damskim gronie, rozmawiałyśmy o lekturach, a przy okazji też o różnych codziennych sprawach. Tak narodził się pomysł pisemka, którego pierwszy numer ukazał się w maju 2013 roku. Czytelnicy (płci obojga – a jakże!, panowie też lubią zerknąć do „BB”) znajdą w tym miesięczniku recenzje wybranych książek, porady na różne życiowe okoliczności, krótkie opowiadania, a także… przepisy kulinarne. Nie od dziś wiadomo bowiem, że przy lekturze warto przekąsić co nieco. Choć już babcie przestrzegały przed czytaniem przy jedzeniu. I bądź tu człowieku mądry(a)!

Najnowszy, marcowy numer „Babskiego Biuletynu” dostępny jest na naszej stronie w zakładce „Dla Czytelników” pod adresem: https://www.biblioteka.zabrze.pl/dla-czytelnikow/babski-biuletyn

 


« Wstecz

Instytucje kultury

Muzeum Górnictwa Węglowego Teatr Nowy
Dom Muzyki i Tańca w Zabrzu Muzeum Miejskie w Zabrzu 
Miejski Ośrodek Kultury Filharmonia Zabrzańska
Skansen Górniczy "Królowa Luiza"  Zabytkowa Kopalnia Węgla Kamiennego GUIDO

Polecamy


Biblioteka bierze udział w zatwierdzonym przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego programie Biblioteki Narodowej „Zakup nowości wydawniczych do bibliotek".

* * *

W roku 2016 ze środków finansowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego przyznanych MBP w Zabrzu w wysokości 109 913,00 zł zakupiono 5739 woluminów (w tym 76 audiobooków).

Nasze publikacje