×
Ta strona używa ciasteczek (ang. cookies). Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień w przeglądarce - kliknij tutaj...

Bibliografia WWW

ZAPRASZAMY DO ZAPOZNANIA SIĘ Z NOWYM KATALOGIEM BIBLIOGRAFII:

Kliknij tutaj

Newsletter

Zapisz się do naszego newslettera!

Windykacja w MBP!

W celu odzyskiwania wierzytelności Biblioteka podpisała umowę z firmą windykacyjną. Więcej...

Bierzemy udział

Współpracują z nami

Rodzinne świętowanie

Opublikowano: 3 marca 2017

Rodzina źródłem miłości” – to hasło jubileuszowej, dziesiątej edycji Metropolitalnego Święta Rodziny, w którym z wielką radością i dumą każdego roku uczestniczy Miejska Biblioteka Publiczna w Zabrzu.

2 marca w Bibliotece Śląskiej w Katowicach na konferencji inaugurującej X Metropolitalne Święto Rodziny zgromadzili się przedstawiciele duchowieństwa, samorządu terytorialnego, instytucji kultury, organizacji pozarządowych oraz mediów. Najważniejszym celem święta jest promocja rodziny i wartości z nią związanych, m.in. macierzyństwa, ojcostwa, przekazu wiary i tradycji, wychowania młodego pokolenia oraz budowania trwałych więzi społecznych. 

metro spotkanie 2017 (11)Chcemy być dumni z tych wspaniałych rodzin, które budują naszą metropolię. Chcemy je docenić i zrobić też coś dla nich. Dlatego zachęcamy wszystkich ludzi, dla których ważne jest dobro rodziny, do współpracy w organizacji MŚR. Cieszę się, że przy tym stole spotkali się dzisiaj przedstawiciele Kościoła i samorządu, bo na naszych barkach spoczywa obowiązek, który po cichu, konsekwentnie realizujemy. Już dzisiaj dziękuję za każdy wysiłek, jaki podejmujecie – mówiła Małgorzata Mańka-Szulik, koordynatorka i inicjatorka Metropolitalnego Święta Rodziny, Prezydent Miasta Zabrze.

Idea święta zrodziła się w 2007 r. podczas metropolitalnej pielgrzymki do Rzymu z okazji 750-lecia śmierci św. Jacka, patrona metropolii katowickiej, w której uczestniczyli samorządowcy, parlamentarzyści, ludzie nauki i kultury oraz licznie przybyli na tę okoliczność pielgrzymi z ówczesnym metropolitą katowickim arcybiskupem Damianem Zimoniem.

metro spotkanie 2017 (77)Na program Metropolitalnego Święta Rodziny każdego roku składają się liczne wykłady naukowe, wystawy, spektakle, koncerty, kiermasze, festyny, pikniki rodzinne, konkursy, imprezy sportowe i wydarzenia religijne. 

Miejska Biblioteka Publiczna w Zabrzu przygotowuje z tej okazji konferencję „Zabrzanie razem dla rodziny – obszary miłości”, we współpracy z Muzeum Górnictwa Węglowego oraz zabrzańską sekcją Klubu Inteligencji Katolickiej, planowaną na 25 maja 2017 r. o godz. 17.00 w Muzeum Górnictwa Węglowego, oraz cykl warsztatów dla dzieci, młodzieży i rodziców „Książka na piątkę - znakomity początek”, które zostaną przeprowadzone w filiach MBP w Zabrzu od 20 maja do 4 czerwca 2017 r.

metro spotkanie 2017 (88)

Szczegółowe informacje: www.swieto-rodziny.pl


« Wstecz

Biblioteka bierze udział w zatwierdzonym przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego programie Biblioteki Narodowej „Zakup nowości wydawniczych do bibliotek".

* * *

W roku 2016 ze środków finansowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego przyznanych MBP w Zabrzu w wysokości 109 913,00 zł zakupiono 5739 woluminów (w tym 76 audiobooków).

Nasze publikacje