×
Ta strona używa ciasteczek (ang. cookies). Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień w przeglądarce - kliknij tutaj...

Zapraszamy do wypełnienia ankiety:

Kliknij tutaj

Newsletter

Zapisz się do naszego newslettera!

Windykacja w MBP!

W celu odzyskiwania wierzytelności Biblioteka podpisała umowę z firmą windykacyjną. Więcej...

Bierzemy udział

Współpracują z nami

Wernisaż wystawy malarstwa Joanny Szwedy

Opublikowano: 2 marca 2017

Zapraszamy na wernisaż wystawy malarstwa Joanny Szwedy pt. „Natura i przestrzeń”, który odbędzie się 6 marca 2017 r. o godz. 17.15 w Filii nr 2 (Zabrze-Biskupice).

Joanna Szweda - obrazJoanna Szweda jest malarką związaną z grupą „18 Obsydian”. W swojej twórczości inspiruje się naturą oraz przestrzenią miejską. Artystka specjalizuje się w pasteli suchej i tłustej oraz w malarstwie olejnym. Często eksperymentuje z fakturą obrazu, używając szpachli w celu wydobycia nowych, interesujących wartości malarskich, dających możliwość tworzenia kompozycji z pogranicza abstrakcji i realności. Jednak jej działania artystyczne trudno zawrzeć w zamknięty i skończony opis, ponieważ artystka cały czas poszukuje nowych inspiracji, zarówno w sferze tematycznej jak i technicznej, dając tym samym obietnicę niespodzianki dotyczącej tego, co będzie tematem następnych jej prac. (Iwa Kruczkowska-Król)

Wystawę można oglądać od 1 do 30 marca 2017 r.


« Wstecz


Biblioteka bierze udział w zatwierdzonym przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego programie Biblioteki Narodowej „Zakup nowości wydawniczych do bibliotek".

* * *

W roku 2016 ze środków finansowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego przyznanych MBP w Zabrzu w wysokości 109 913,00 zł zakupiono 5739 woluminów (w tym 76 audiobooków).

Nasze publikacje