×
Ta strona używa ciasteczek (ang. cookies). Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień w przeglądarce - kliknij tutaj...

Bibliografia WWW

ZAPRASZAMY DO ZAPOZNANIA SIĘ Z NOWYM KATALOGIEM BIBLIOGRAFII:

Kliknij tutaj

Newsletter

Zapisz się do naszego newslettera!

Windykacja w MBP!

W celu odzyskiwania wierzytelności Biblioteka podpisała umowę z firmą windykacyjną. Więcej...

Bierzemy udział

Współpracują z nami

Zabrze republiką marzeń

Opublikowano: 28 listopada 2016

plakat_olbinski7 grudnia o godz. 17.00 w Kinie Roma w Zabrzu odbędzie się spotkanie z prof. Jerzym Jarzębskim i prof. Józefem Olejniczakiem zatytułowane „Profesorowie Jerzy Jarzębski i Józef Olejniczak w pokojach wyobraźni Schulza

Schulz – jeden z najbardziej niezwykłych i jednocześnie niedocenianych artystów kultury polskiej XX wieku. Wciąż odkrywany na świecie przez znanych pisarzy, filmowców, ludzi teatru, w Polsce prawie nieznany. O fenomenie maga z Drohobycza, pisarza, grafika, malarza, człowieka o niepokojącej wyobraźni porozmawiają dwaj znakomici schulzolodzy prof. Jerzy Jarzębski z Uniwersytetu Jagiellońskiego oraz prof. Józef Olejniczak z Uniwersytetu Śląskiego. Rozmowę, która jest kolejnym wydarzeniem  trwającego w Zabrzu sezonu z Schulzem pt. Zabrze Republiką Marzeń poprowadzi redaktor Jan Bończa-Szabłowski, wiceprezes Fundacji Republika Marzeń, dziennikarz, publicysta od lat związany z redakcją Rzeczpospolitej, współtwórca prezentowanej w czerwcu tego roku w Galerii Muzeum Miejskiego „Cafe Silesia” w Zabrzu wystawy „W stronę Schulza”.

Spotkanie okraszone zostanie diaporamą ze zdjęciami z Drohobycza Macieja Starczewskiego i Jakuba Kamińskiego.

Wstęp wolny

8 grudnia o godz. 11.00 w Kinie Roma w Zabrzu odbędzie się otwarcie wystawy fotografii Wojciecha Plewińskiego „Sanatorium pod Klepsydrą” wg Wojciecha Hasa oraz projekcja filmu Wojciecha Hasa „Sanatorium pod Klepsydrą”

Wydarzenie poprowadzi Maciej Starczewski Prezes Fundacji Republika Marzeń, reżyser, producent telewizyjny i filmowy. Autor filmów dokumentalnych oraz reportaży telewizyjnych i radiowych.

Wstęp wolny

Wszelkich informacji udziela:

Wydział Promocji, Turystyki i Sportu Urzędu Miejskiego w Zabrzu

Tel. 32 273 97 60

sekretariat_wpts@um.zabrze.pl


« Wstecz

Instytucje kultury

Muzeum Górnictwa Węglowego Teatr Nowy
Dom Muzyki i Tańca w Zabrzu Muzeum Miejskie w Zabrzu 
Miejski Ośrodek Kultury Filharmonia Zabrzańska
Skansen Górniczy "Królowa Luiza"  Zabytkowa Kopalnia Węgla Kamiennego GUIDO

Polecamy





Biblioteka bierze udział w zatwierdzonym przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego programie Biblioteki Narodowej „Zakup nowości wydawniczych do bibliotek".

* * *

W roku 2016 ze środków finansowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego przyznanych MBP w Zabrzu w wysokości 109 913,00 zł zakupiono 5739 woluminów (w tym 76 audiobooków).

Nasze publikacje