×
Ta strona używa ciasteczek (ang. cookies). Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień w przeglądarce - kliknij tutaj...

Bibliografia WWW

ZAPRASZAMY DO ZAPOZNANIA SIĘ Z NOWYM KATALOGIEM BIBLIOGRAFII:

Kliknij tutaj

Newsletter

Zapisz się do naszego newslettera!

Windykacja w MBP!

W celu odzyskiwania wierzytelności Biblioteka podpisała umowę z firmą windykacyjną. Więcej...

Bierzemy udział

Współpracują z nami

Lekcja księdza Knosały

Opublikowano: 18 listopada 2016

- 45 minut – tyle trwa lekcja i jest to optymalny czas koncentracji uwagi. Dlatego też postaramy się zmieścić w godzinie lekcyjnej – tak rozpoczął spotkanie promujące monografię „Historia miasta Zabrze” prowadzący je dziennikarz i historyk Józef Krzyk.

Dzieło księdza Józefa Knosały zostało wydane w 1929 roku, a teraz ukazało się w długo oczekiwanym polskim przekładzie. Gośćmi spotkania 16 listopada w Zespole Szkół nr 18 w Kończycach byli: Prezydent Zabrza Małgorzata Mańka-Szulik oraz tłumacz książki, niegdysiejszy dyrektor Muzeum Miejskiego w Zabrzu, historyk Bernard Szczech. Oboje podkreślili wagę tego wydawnictwa tak dla zabrzan, jak i miłośników historii regionu. – Monografia księdza Knosały nie jest zbiorem suchych faktów i dat – mówił Bernard Szczech. – Pisał on o ludziach i dla ludzi.

Małgorzata Mańka-Szulik zwróciła uwagę na przywiązanie autora do „małej ojczyzny” widoczne na kartach dzieła. – Dzięki niemu również i my możemy lepiej ją poznać i utożsamić się z nią - podsumowała.

dsc01443dsc01427dsc01433dsc01436dsc01439dsc01433


« Wstecz

Instytucje kultury

Muzeum Górnictwa Węglowego Teatr Nowy
Dom Muzyki i Tańca w Zabrzu Muzeum Miejskie w Zabrzu 
Miejski Ośrodek Kultury Filharmonia Zabrzańska
Skansen Górniczy "Królowa Luiza"  Zabytkowa Kopalnia Węgla Kamiennego GUIDO

Polecamy

Biblioteka bierze udział w zatwierdzonym przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego programie Biblioteki Narodowej „Zakup nowości wydawniczych do bibliotek".

* * *

W roku 2016 ze środków finansowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego przyznanych MBP w Zabrzu w wysokości 109 913,00 zł zakupiono 5739 woluminów (w tym 76 audiobooków).

Nasze publikacje