Życie ubrane w słowa

Znamy go z telewizji, a teraz możemy go poznać przez książkę. Już jest dostępna w sprzedaży autobiografia Gerarda Makosza „Długie życie to przywilej”, bohatera jednego z telewizyjnych programów.

Gerard Makosz jest zabrzaninem, ale szerszej publiczności znany jest jako uczestnik drugiej edycji „Sanatorium miłości”, gdzie spotkał swoją drugą połówkę, Iwonę Mazurkiewicz. Para zaręczyła się w tym roku i planuje ślub. W ciągu ostatnich dwóch lat powstała książka „Długie życie to przywilej”, która jest zbiorem wspomnień i przeżyć. Bogate, pełne atrakcji, podróży, ale okraszone kłodami pod nogami, życie Gerard Makosz przedstawił w szczery i dosłowny sposób w swojej autobiografii. Wspomina w swojej książce także Zabrze, lata spędzone w mieście oraz na kopalni. Dosadność sprawiła, że książkę czyta się bardzo przyjemnie, poznając jeszcze bardziej mężczyznę, który znany był do tej pory jedynie ze szklanego ekranu.

Kolejne wspomnienia się tworzą, już z nową partnerką, poznaną właśnie dzięki programowi. Ich jeszcze nie przeczytamy w książce, ale kto wie… może wkrótce pojawi się kolejna.

„Zbliżałem się do osiemdziesiątki spokojnym krokiem i rozważnie. Ale podjąłem jedną decyzję, która spowodowała gwałtowne tąpnięcie i cały ciąg zaskakujących zdarzeń.

Spotkałem mnóstwo nowych osób i spojrzałem inaczej na siebie, na życie, na przeszłość i na przyszłość. Dobitnie sobie uświadomiłem, że ukształtowały mnie historie, które przeżyłem i które słyszałem. Cegiełka po cegiełce budował moją osobowość, formowały charakter i stworzyły mnie dzisiejszego. Zebrałem wszystkie te historie w książce. Z wdzięczności dla najważniejszych bohaterów mojego życia i z szacunku dla nich. Ale przede wszystkim po to, żeby sprawić przyjemność czytelnikom. Bo tyle mnie, ile mogę z siebie ofiarować innym”.

Książkę można zakupić w cenie 39,90 zł w Wypożyczalni Centralnej (ul. Londzina 3) lub w Wypożyczalni Popularnonaukowej (ul. Wyzwolenia 4) lub zamówić pod adresem mailowym: dg@biblioteka.zabrze.pl lub telefonicznie: 32 271 42 24 w. 108.

Skip to content