Przegląd tygodnia #23

Zaczynamy sensacyjnie, a kończymy bajkowo. Czwartkowe popołudnie to kontynuacja warsztatów „Miasto w kryminale”, a na koniec tygodnia nasza flagowa impreza, „Pociąg do książek”.

10 czerwca, godz. 18.00

skryta w mroku ulica oświetlona jedną latarnią pod którą stoi niewyraźna postać

Zaplanowane jest już drugie spotkanie grupy miłośników literatury i sensacji. W ramach cyklu warsztatów „Miasto w kryminale”, uczestnicy tym razem pod lupę wezmą topografie miasta. Poznają tajniki jak miejsca potrafią wkomponować się w tworzenie fabuły, a także jak charakterystyczne punkty na miejskiej mapie mogą wpłynąć na odbiór powieści. Uczestnicy nauczą się jaka jest różnica między miejscami pamięci, wyobrażonymi a realnymi.

Warsztaty prowadzi profesor Adam Regiewicz, dyrektor Instytutu Literaturoznawstwa Wydziału Humanistycznego Uniwersytetu Humanistyczno-Przyrodniczego im. Jana Długosza w Częstochowie oraz autor powieści kryminalnych.

13 czerwca, godz. 10.00-14.00

Nie może was zabraknąć w Miejskim Ogrodzie Botanicznym w Zabrzu. W niedzielę rusza nasz „Pociąg do książek”. Jedna z najbardziej rozpoznawalnych imprez organizowanych przez MBP w Zabrzu.

Na łące przygotowaliśmy mnóstwo atrakcji dla małych i dużych. Odbędą się spotkania autorskie z Elizą Piotrowską oraz Roksaną Jędrzejewską-Wróbel. Alina Przydatek wraz ze swoimi bohaterkami: Soniulindą i Matilidą poprowadzi mocno angażujące do zabawy i śpiewania zajęcia. Spotkać będzie można się również z żółwiem Franklinem.

Uruchomiona zostanie także Książkowa Przychodnia pod Wierzbami, w której lekarstwem na wszystko będzie oczywiście książki, przepisana po prawidłowo postawionej diagnozie przez nasze lekarki-bibliotekarki.

Oprócz tego na dzieci czekają inne atrakcje jak stanowisko z przypinkami, grami planszowymi, bańkami oraz koło fortuny.

Gwarantujemy, że będą to mile spędzone 4 godziny pełne zabawy w przyjemnym otoczeniu przyrody Miejskiego Ogrodu Botanicznego.

Skip to content