Biblioteka zaprasza do kina

16 czerwca widzimy się w kinie Roma. Tym razem nie będziemy czytać, a oglądać. Klub filmowo-literacki Dyskurs zaprasza na projekcje filmu „Coś pięknego”. To pierwsza z trzech kinowych propozycji Biblioteki w ramach projektu „Bella Italia”, dofinansowanego ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu, pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

„Coś pięknego”, to opowieść o sile rodzinnych więzów i odnajdywaniu radości z życia, które choć potrafi być bolesne nigdy nie przestaje być piękne.

Idealne wprowadzenie w wakacyjny klimat słonecznej Italii. Przeniesiemy się w czasie i przestrzeni, do lat 70., do włoskiego Livorno. Niech nas jednak nie zwiedzie sielankowy obraz nadmorskiego miasteczka, w którym poznajemy losy Anny i jej rodziny. Pełna przygód odyseja bohaterów prowadzi przez wille milionerów, plany filmowe i mniej lub bardziej obskurne lokale, aż do rodzinnego domu. Po latach, podczas rodzinnego spotkania, dzielą się oni swoimi wspomnieniami, dzięki czemu poznajemy nie tylko ich losy, ale skrywane przez lata tajemnice.

Projekcja odbędzie się w środę, 16 czerwca, o godz. 18.30. Wstęp jest bezpłatny. Zalecamy jednak wcześniejszą rezerwację pod numerem 32 271 62 91.

Skip to content