Dofinansowanie z Instytutu Książki

Miejska Biblioteka Publiczna w Zabrzu otrzymała dofinansowanie z Instytutu Książki w ramach programu „Kraszewski 2020. Komputery dla bibliotek 2020”. Na nowy sprzęt komputery będzie mogła przeznaczyć 30 tysięcy złotych.

Otrzymane w ramach programu pieniądze przekazane zostaną na zakup sprzętu komputerowego. W planach jest wymiana kilku komputerów stacjonarnych i laptopów na nowocześniejsze, które będą pomagały w lepszej i skuteczniejszej pracy oraz zaopatrzenie się w czytniki, potrzebne do wypożyczenia książek.

Jak czytamy na stronie organizatora: „Celem programu jest zapewnienie zrównoważonego dostępu do technologii teleinformatycznych i wyrównanie szans mieszkańców miejscowości w gminach o najniższych dochodach podatkowych na jednego mieszkańca poprzez wyposażenie bibliotek w tych gminach w nowoczesny sprzęt komputerowy”. W tym roku program został zrealizowany już po raz siódmy, pomagając w ten sposób wielu bibliotekom.