Aktualna lista otwartych Filii

Miejska Biblioteka Publiczna w Zabrzu systematycznie przywraca działalność Filii. Obecnie można wypożyczać książki z wszystkich placówek. Pełna lista wraz z godzinami pracy oraz zasadami bezpieczeństw jest dostępna pod linkiem.

Filie biblioteczne są otwarte według godzin pracy sprzed epidemii (od poniedziałku do piątku). Wyjątkiem będzie wtorek – w tym dniu Filie numer: 2, 5, 6, 11, 14, 15, 19, 20 oraz Wypożyczalnia Centralna i Czytelnia Ogólna będą otwarte od godz. 10.00. W dalszym ciągu filie pozostają zamknięte w soboty.

Przywrócony zostaje wolny dostęp do książek. W związku z tym obowiązkowe jest zakrywanie ust i nosa przez czytelników i pracowników Biblioteki oraz dezynfekcja rąk.

Pozostają zawieszone pozostają usługi, w tym udostępnianie materiałów bibliotecznych na miejscu w czytelniach, korzystanie z urządzeń elektronicznych i Internetu, wydruki komputerowe, usługi kserograficzne.

Książki zwracane do Biblioteki będą nadal poddawane trzydniowej kwarantannie.