Zmiany w funkcjonowaniu MBP w Zabrzu

Od 1 września 2020 r., tj. wtorek, do otwartych już filii dołącza Filia nr 7 w Zabrzu-Grzybowicach, a od 4 września 2020 r. – Filia nr 10 w Zabrzu-Makoszowach oraz Filia nr 18 w Zabrzu, na osiedlu Młodego Górnika.[…]

Filie biblioteczne będą otwarte według godzin pracy sprzed epidemii (od poniedziałku do piątku). Wyjątkiem będzie wtorek – w tym dniu Filie numery: 2, 5, 6, 11, 14, 15, 19, 20 oraz Wypożyczalnia Centralna i Czytelnia Ogólna będą otwarte od godz. 10.00. W dalszym ciągu filie będą zamknięte w soboty.

Przywrócony zostaje wolny dostęp do książek. W związku z tym obowiązkowe jest zakrywanie ust i nosa przez czytelników oraz pracowników Biblioteki oraz dezynfekcja rąk.

Nadal zawieszone pozostają usługi, w tym udostępnianie materiałów bibliotecznych na miejscu w czytelniach, korzystanie z urządzeń elektronicznych i Internetu, wydruki komputerowe, usługi kserograficzne.

Książki zwracane do Biblioteki będą nadal poddawane trzydniowej kwarantannie.

Otwarcie Filii nr 3 w Zabrzu-Maciejowie planowane jest w drugiej połowie września, a zbiory Filii nr 12 nadal będą dostępne w Czytelni Ogólnej.