MBP w gronie praktyków

Miejska Biblioteka Publiczna w Zabrzu została włączona do programu „Praktyka dla praktyka”. Tym samym powiększyła listę instytucji, które wzajemnie wspierają siebie wiedzą praktyczną.

„Praktyka dla praktyka” to projekt, prowadzony przez Stowarzyszenie LABiB, który sprawdza się od lat w bibliotekach w całej Polsce. Wymiana między placówkami pozwala spojrzeć na wydarzenia z innej perspektywy, nauczyć się czegoś nowego w nowym środowisku, a także zarazić innych podejściem do książek, czytelników i wspólnych inicjatyw prowadzonych w miastach dla mieszkańców. Więcej o samym projekcie można przeczytać tutaj.

Oprócz wymiany międzybibliotecznej, Stowarzyszenie LABiB organizuje również warsztaty dla bibliotekarzy. Miło nam poinformować, że w tym roku w ramach projektu „Re-Animuj się” Gminna i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Rzeczniowie będzie gościć naszego przedstawiciela – Pawła Dobrzeleckiego, który przedstawi sposoby jak będąc kreatywnym bibliotekarzem, przyciągnąć do biblioteki rodziców z dziećmi. Natomiast do Zabrza przyjedzie Monika Schmeichel-Zarzeczna, która przeprowadzi z naszymi pracownikami biblioteczne warsztaty pracy z pokoleniem „Z”. Już się nie możemy doczekać!