„Za regałem: senior w bibliotece”

12 grudnia br. filia nr 15 w Zabrzu-Helence po raz trzeci w tym roku gościła seniorki w ramach cyklu spotkań: „Za regałem: senior w bibliotece”.

W czasie rozmów poruszane były bardzo różne tematy: od gustów czytelniczych i ulubionych bohaterów literackich, aż po tradycje świąteczne. Spotkaniom zawsze towarzyszą książki z danej dziedziny, które później chętnie są pożyczane do domu, aby zgłębić daną tematykę. Kolejno w październiku i w listopadzie br., gościliśmy w filii nr 15 kosmetyczkę oraz podologa, którzy udzielali seniorom wskazówek odnośnie pielęgnacji ciała oraz urody.

 Grudniowe spotkanie natomiast było wyjątkowe, gdyż odbyło się w klimacie zbliżających się świąt. Seniorki degustowały upieczone przez siebie wypieki, które przyniosły do biblioteki, a następnie dekorowały je lukrem oraz posypką. Panie wymieniły się między sobą przepisami świątecznymi i opowiadały o tym, jak wyglądają święta w ich domach.

 Cykl spotkań ma na celu spędzenie wspólnego czasu w bibliotece, w otoczeniu książek oraz podobnych sobie wiekiem osób. Zaproszeni goście, będący specjalistami z danej dziedziny, wzbogacają każde spotkanie, pokazując w formie praktycznej to, co zamieszczone jest w wybranych książkach. Dzięki temu seniorki rozwijają swoje zainteresowania, pogłębiają wiedzę, a wszystko to w towarzystwie książek, herbaty i ciekawych osób.

Zapraszamy już teraz seniorów na kolejne, styczniowe „Spotkanie za regałem”.