Bądź EKO z Jasiem i Małgosią

Duże podziękowania należą się aktorom-amatorom, którzy wzięli udział w tym projekcie i świetnie się spisali.
1 kwietnia wystąpiły bibliotekarki z F15 wsparte przez koleżankę z F6, ekspresyjną Katarzynę B.  Z kolei 2 kwietnia nasza filia gościła uczennice z Zespołu Szkół nr 17 w Zabrzu, które wcieliły się w grane w powyższym spektaklu postaci.

Scenariusz przedstawienia poruszał istotne aspekty ochrony środowiska naturalnego, nawiązując do obchodów Światowego Dnia Ziemi. Posługując się znanymi z bajek postaciami – Jasiem i Małgosią – dzieciom zostały ukazane ważne problemy ekologiczne. Postać Jasia na oczach widzów ewoluowała od beztroskiego chłopca, który śmieci w lesie i straszy leśne zwierzęta, po świadomego orędownika ochrony roślin i zwierząt.
Impreza miała na celu kształtowanie u dzieci proekologicznych postaw oraz uświadomienie im, że zwierzęta zasługują na nasz szacunek i ochronę.
Po zakończonym przedstawieniu każdy zaproszony przedszkolak potrafił powiedzieć, w jaki sposób powinien się zachowywać podczas spaceru w lesie, który jest domem wielu gatunków zwierząt.

Spotkanie odbyło się w ramach projektu „To lubię. Bibliotekarze dzielą się pasjami”.