„Zawiłości miłości”, czyli konkurs recytatorski z okazji Walentynek

Do udziału w konkursie zgłosili się uczniowie z klas IV-V ze Szkoły Podstawowej nr 33 w Zabrzu-Helence. Każdy z uczestników miał za zadanie wybrać jeden z wierszy z tomiku Doroty Gellner pt. „Zawiłości miłości” oraz przygotować odpowiedni rekwizyt lub strój, które pasowałyby do prezentowanej treści. Recytatorska forma zachęciła dzieci nie tylko do pamięciowego opanowania tekstu, ale również zwróciła ich uwagę na prawidłową artykulację, dykcję, umiejętność odpowiedniej interpretacji tekstu i ogólny wyraz artystyczny.

Jury miało przyjemność wysłuchać takich tekstów jak „O uroczej Katarzynie, kominiarzu i drabinie”, „Na huśtawce” czy „O Bercie i Albercie”.

Zwyciężczynią konkursu została Hania Motyka, która wspaniale zaprezentowała się w wierszu „Piekarz”, pokazując prawdziwie aktorską jakość gestu scenicznego, wrażliwości literackiej oraz artykulacji i emisji głosu.

Laureaci konkursu otrzymali dyplomy, nagrody rzeczowe w formie książek oraz toreb z motywem walentynkowym i słodki upominek w postaci serca.