Malarstwo Jadwigi Fastnacht

Wystawą malarstwa Jadwigi Fastnacht Grupa „18-Obsydian” weszła w nowy rok swojej aktywności na terenie Miejskiej Biblioteki Publicznej w Zabrzu.

Już od 1996 roku prace artystów Grupy goszczą w Filii nr 2 w Biskupicach. Wernisaż w dniu 4 lutego br. przebiegł – jak zwykle – w bardzo życzliwej atmosferze. Gospodarze dziękowali artystce za piękną wystawę, a uczestnicy zajęć Grupy „18-Obsydian” za gościnność biblioteki.

Jadwiga Fastnacht to artystka o bardzo bogatych zainteresowaniach twórczych – z jednej strony tworzy urocze śląskie scenki rodzajowe, dalej piękne kwiaty, pełny refleksji i baśniowego światła obraz nocnego zimowego miasta, a tuż obok migawki abstrakcyjnych przemyśleń.

Filie biblioteczne są bardzo dobrym miejscem do ekspozycji artystycznych „produktów” – książka i obraz to nieodłączni towarzysze. Mamy nadzieję, że już niedługo prace artystów Grupy „18-Obsydian” zagoszczą w kolejnych bibliotecznych placówkach.